Піднесім свій народ культурно, навчаймо його. Не тільки учитель може навчати, але може його навчати та виховувати і урядовець, вояк, промисловець чи інший.
Августин Волошин, український політичний, культурний і релігійний діяч Закарпаття

Цей день в історії

12 лютого, 2010 - 00:00

12 лютого 1914. Відбувся перший політ літака «Ілля Муромець» конструкції киянина І. Сікорського з 16-ма пасажирами на борту — в ті часи — небачене досягнення.

1921. При командувачі Збройних сил України створено Постійну нараду для боротьби із бандитизмом (повстанським селянським рухом).

1944. Президія Верховної Ради УРСР і РНК УРСР ухвалили «Звернення до учасників банд українських буржуазних націоналістів» із закликом «припинити боротьбу проти українського народу».

1991. Верховна Рада УРСР прийняла ухвалу про відновлення Кримської Автономної Республіки.

13 лютого 1942. Розпочалося примусове вивезення українського населення з окупованих територій на роботу до Німеччини. За 1942—1944 рр. було вивезено понад 2 млн. осіб.

1960. Рада Міністрів УРСР прийняла ухвалу про організацію заводів-вишів, а також промислових підприємств і цехів при вищих навчальних закладах.

1960. Франція провела випробування своєї першої атомної бомби в алжирській частині пустелі Сахара.

1974. Указом Президії Верховної Ради СРСР позбавлено громадянства СРСР і видворено за межі країни письменника О. Солженіцина.

1996. Українську енергосистему відключено від російської через неприпустиме збільшення відтоку електроенергії з Росії в Україну.

Газета: