Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

ЦИТАТА «Дня»

Арсеній ЯЦЕНЮК: Наші опоненти ... виграли битву, але не війну
30 квітня, 2009 - 00:00

Перебуваючи з візитом в Німеччині лідер ініціативи «Фронт змін» дав інтерв’ю телерадіокомпанії ВВС, де висловив думку про те, що Україна в питанні НАТО втратила дуже багато. «Так сталося, що ми програли інформаційну війну на Заході й на Сході. Наші опоненти в питанні інтеграції до НАТО зі Сходу були набагато активнішими і виграли цю битву. Я підкреслюю — битву, але не війну. Це стосунки Росія — НАТО. Тут Україна далеко не на перших шпальтах. Нині зрозуміло, що НАТО не є військовим блоком. Членство тієї чи іншої країни в НАТО є питанням геополітичного впливу, а також перерозподілу сфер таких впливів. Адже нині сила НАТО не в наявності у нього танків і зброї. Його сила у колективній системі політичної безпеки. Тому Росія займала і буде надалі займати таку позицію до країн НАТО, або до тих країн, які беруть участь в операціях євроатлантичного союзу. А Україна бере участь у всіх операціях НАТО. Зрозуміло, що не з військовим контингентом, але де-факто бере в них участь. Тому для мене немає нічого дивного у такій ситуації», — сказав Яценюк.

Крім цього, колишній міністр закордонних справ України висловив своє занепокоєння з приводу розширення Договору про колективну безпеку (ДКБ) Росією: «Є два варіанти: Росія приєднується до НАТО. Або вона вічно — проти НАТО. Іншої формули тут немає. Тим часом Росія розширює ДКБ. Як на мене, ДКБ не є системою колективної безпеки. Це, на мою думку, військова структура колишнього Радянського Союзу. Розширення ДКБ на кордонах з Україною мене, як колишнього міністра закордонних справ, не може не непокоїти. Це означає, що ми знаходимося між двома вогнями. І хоч ці вогні не рівноцінні, однак це ще одна військова сила, яка практично оточила Україну. Білорусь — це союзні війська, найдовший кордон «руський», Чорноморський флот і Придністров’я. Подивіться на географічну карту і ви самі переконаєтесь».

Виходячи зі слів Арсенія Петровича, журналістка ВВС поцікавилася в нього — наскільки можливий сценарій російсько-грузинського військового конфлікту в Криму? — «Ні, це неможливо. Крим не приєднається до Росії. Але він залишається точкою нестабільності. Я послідовно відстоюю цю позицію, як людина, що два роки пропрацювала в Криму. Росія ніколи не піде на військовий конфлікт у Криму. З однієї простої причини: військово вона вже присутня у Криму, тобто на території України. Це не означає, що Росія зменшить активність на території Криму. Маю зауважити, що вона надзвичайно активна в інформаційному плані», — відповів Яценюк.

Підготував Іван КАПСАМУН, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ