Інколи здається, що історія нічого не вчить. Але це не так. Вона таки вчить — якщо в цієї вчительки життя НАВЧАЮТЬСЯ
Володимир Панченко, український літературний критик, літературознавець, письменник

Даєш нові стадіони!

Київ звітував про свої можливості для прийому Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році
15 вересня, 2006 - 00:00
ЧИ ДОЧЕКАЮТЬСЯ ЮНІ ФУТБОЛІСТИ СВОГО ЧЕМПІОНАТУ І СВОЇХ СТАДІОНІВ? / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

На початку тижня делегація УЄФА побувала у Польщі, а в середу відвідала Львів. Тут делегати проінспектували готель «Опера», який пропонується для штаб-квартири УЄФА, і оглянули Львівський державний академічний театр опери і балету імені Соломії Крушельницької, заявлений як віп зона. Нагадаємо, метою візиту інспекторів є отримання загального уявлення про обидві країни та їхню здатність приймати фінальний турнір Чемпіонату Європи 2012 року з футболу, а також провести зустрічі з відповідальними особами для дослідження рівня політичної підтримки в обох державах. Директор виконавчої дирекції Федерації футболу України Іван Федоренко задовго до візиту інспекторів підкреслював, що українсько-польська заявка у звіті УЄФА була названа «вражаючою». Нажаль, Європу ми вразили не стадіонами, готелями чи транспортними розв’язками — зате наші країни подали найбільш професійно підготовлені пакети документів.

Під час презентації Києва у КМДА гостей вітали не тільки державні діячі, а й почесні громадяни Києва, відомі спортсмени, тренери, вихованці дитячих спортивних закладів. Основну інформацію про столицю подали у вигляді фільму — скільки у нас парків і скверів, скільки пам’яток історії, як чудово прогулятися влітку церквами Софії чи Лаври. Про власне розвиток і розбудову міста інспекторам УЄФА доповідав заступник Київського міського голови Едуард Лещенко. За його словами, до 2012 року у Києві буде зведено чимало нових об’єктів, де зможуть розміститися учасники й гості Чемпіонату: навіть довжина колій метро зросте більш ніж удвічі.

Згідно із планами столичної влади, лише на реконструкції стадіону «Олімпійський» буде витрачено 300 мільйонів гривень. Невідомо, як все складеться у нас, а от у Німеччині під час цьогорічного Чемпіонату світу з футболу приблизно таку суму влада витратила тільки на розробку й розміщення спеціальних дорожніх знаків і ще кількадесят мільйонів євро — на реконструкцію шляхів та парковок. Чи планується зводити великий майданчик для автомобілів біля «Олімпійського», і якщо планується, то де саме — чиновники не уточнили. Не розповіли й про техніку безпеки: адже за шість років біля найбільшого стадіону країни виросте новий торговельно-офісний хмарочос.

«Як ви вирішуватимете проблему зведення нових стадіонів?» — запитав один із інспекторів. «Не хвилюйтеся, території для них у межах Києва є, і гроші на будівництво також будуть», — запевнив Е. Лещенко. І додав, що нові спорткомплекси та інші необхідні споруди почнуть проектувати й будувати лише після того, як УЄФА обере Україну й Польщу для проведення Чемпіонату. Нагадаємо, за підсумками тендеру Кабінет Міністрів України визначив 4 міста, де проводитиметься Євро-2012. Така честь випала Донецьку, Дніпропетровську, Львову, Одесі, Києву та Київській області. З боку Польщі в тендері беруть участь Варшава, Гданьськ, Познань, Вроцлав, Хожув та Краків. Конкуренцію Польщі та Україні складає заявка Італії, а також спільна заявка Угорщини і Хорватії.

Остаточне рішення УЄФА винесе тільки в грудні.

Ольга ПОКОТИЛО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ