Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

«День» допоміг спорудити ворота між Україною та Європою

21 листопада, 2003 - 00:00

Після Другої світової війни українсько-словацьким кордоном село Селменці було розділене на дві частини — Малі Селменці в Україні та Великі Селменці в Словацькій Республіці. Про це писав «День». Тепер ці два села символічно об’єднані воротами в одне. Щоправда, одна половинка височіє на українській стороні, а друга — на словацькій. Це дає підстави родичам під час великих свят на кілька годин зустрітись і забути химерні зигзаги світової історії. Ініціатором акції, після публікації в «Дні», виступило ТзОВ СП «ФЕК Конвектор Україна», де директором Степан Туровцій. Ключ від цих воріт зараз у головного інженера підприємства, уродженця цього угорськомовного села Барнабаша Адама. Він сказав:

— Ворота — символ, вiн дуже потрібний. Хоча в 1947 році село роз’єднали на дві частини колючим дротом, але він не розірвав свідомість угорського населення, як єдиний і наш гімн, що не знав кордонів, і з однаковою силою звучить із уст українця чи словака.

Сусід Барнабаша Адама Дезидерій Митро фарбував і лакував ворота, святкові зустрічі родичів організував голова сільської ради Йосиф Ілар, повiдомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.

Газета: