Бідна людина не та, у якого немає ні гроша в кишені, а та, у якої немає мрії
Сократ, давньогрецький філософ, один із засновників Західної філософії

Дипломати в поміч

МЗС обіцяє спрощений візовий режим із ЄС у цьому році
26 жовтня, 2005 - 00:00

Як дипломати захищали українців упродовж останніх десяти місяців? Відповідям саме на цю складну тему присвятив учорашнє спілкування з пресою міністр закордонних справ Борис Тарасюк. Прес-конференція була досить доречною, враховуючи, що проблеми в українців за кордоном трапляються більш ніж часто. Із повідомлення з приводу найбільш скандальної ситуації останніх днів почав відповідати на запитання головний дипломат країни. Зокрема — що робиться для звільнення українського екіпажу, яких разом із судном захопили пірати біля сомалійського узбережжя?

У випадку затягування переговорів про звільнення судна з українськими моряками зовнішньополітичне відомство, за словами міністра, звернеться по допомогу. При цьому він зазначив, що все можливе уже нібито зроблено: Україна звернулася по допомогу до НАТО, кризового центру ООН, до урядів країн, чиї військово-морські сили можуть перебувати у «піратських» водах. Б.Тарасюк повідомив, що екіпажу «не завдано фізичної шкоди». Нагадаємо, пірати вимагають за звільнення судна і екіпажу $700 тис. Утім, міністр вказав, що проблема сплати викупу — питання, яке не належить до компетенції державних органів влади. Про це ведуть переговори з піратами судновласник і страхова компанія в Лондоні.

Розповідаючи про вже вічну тему «спрощення візового режиму з ЄС», керівник зовнішньополітичного відомства учора порадував візитерів держав Євросоюзу. За його словами, переговори щодо лібералізації візового режиму з ЄС будуть завершені вже в цьому році. Він повідомив, що в ці дні комітет постійних представників ЄС має затвердити пропозицію про проект мандата на переговори з Україною з цього питання. У разі позитивного рішення 7 листопада на засіданні Ради міністрів ЄС розпочнуться переговори. Пан Тарасюк нагадав, що в цьому році Україна скасувала візовий режим для низки держав світу, і це, за його словами, «позитивно позначилося на доходах у туристичній сфері». Він же зазначив, що безкоштовно оформляють візи для українців Польща, Угорщина, Чехія, Словаччина і три країни Балтії. Міністр також повідомив, що зараз актуалізувалися переговори щодо працевлаштування українських громадян на сезонні роботи в 11 держав (Іспанія, Італія, Греція, Чехія та інші). На сьогодні таку угоду укладено лише з Португалією. Головний дипломат країни сказав, що зараз на консульському обліку за кордоном перебуває 390 тисяч українців (саме стільки наших співвітчизників зможе проголосувати на наступних виборах). Говорячи про реальну кількість громадян України, які живуть за межами держави, міністр зазначив, посилаючись на різні оцінки, що їх може бути від трьох до семи мiльйонiв осіб.

Не втримався вчора міністр і від коментарю щодо події останніх днів — купівлі контрольного пакета акцій «Криворіжсталі». За його словами, відкрита приватизація цього підприємства підвищує інвестиційну привабливість України. «Це, безумовно, успіх Президента і успіх уряду України», — зазначив Б.Тарасюк.

Сергій СОЛОДКИЙ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments