Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Джамала та Міла Нітич на гребені «Нової хвилі»

Дві українські співачки з величезним успіхом виступили в Юрмалі — журі й глядачі аплодували їм стоячи!
4 серпня, 2009 - 00:00

Харизматична, ексцентрична, з потужним голосом киянка Джамала завоювала першу премію. Уперше за вісім років існування Конкурсу молодих виконавців найвищу нагороду розділили між двома співаками: нашою Джамалою й Санді Сандоро з Індонезії, які завоювали однакову кількість балів — 358. Обидва переможці отримали на «додаток» до диплома й кришталевої статуетки «Нова хвиля» грошову премію в розмірі 50 тисяч євро. Виконавці, які посіли на конкурсі друге місце й третє, — італієць Антонелло Кароцца й росіянин Марк Юсім отримали призові 30 тисяч євро і 20тисяч євро (уперше призовий фонд конкурсу збільшили на 50 тисяч євро, як сказали організатори «Нової хвилі», це зроблено, щоб підтримати молодих виконавців).

Санді Сандоро й Джамала дуже подружилися в Юрмалі і, як зізналася співачка, хочуть заспівати дуетом. У вокальному плані це має вийти незвичайний номер. «Санді — музикант світового рівня! Я буквально закохалася в його тембр голосу й музику з першої почутої ноти, — сказала Джамала. — На репетиції ми почули один одного й здивувалися — настільки наші голоси зливалися воєдино. Він геніальний композитор». Сандоро в Юрмалі називали «маленький співак з великою душею» і «співак любові». А коли він заспівав композицію «End of Rainbow» (написав її сам і присвятив дівчині на ім’я Енні), зал був зворушений чуттєвим виконанням під акомпанемент гітари й аплодував співакові стоячи... Співак став фаворитом «Нової хвилі-2009».

Усі три конкурсні дні й наша Джамала була в трійці лідерів (журі не скупилося на «10» — найвищий бал, оцінюючи її виконання народної пісні «Верше мiй, верше», жартівливої композиції «Матусин синок» і History Repeating із репертуару британського дуету Propellerheads). Музичні критики були приголомшені кожним номером, розіграним і заспіваним Джамалою як міні-вистава. Дехто порівнює співачку з легендарною Імою Сумак (за широкий діапазон голосу), а дехто називає «київською Жанною Агузаровою» (за епатаж на сцені й небоязнь бути смішною).

Закінчення на стор. ТАЙМ-АУТ

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: