Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Газанфар Алі ХАН: Найбільше мене вразив рівень освіти у вашій країні

19 квітня, 2008 - 00:00

Сьогодні гостем рубрики «Наша країна очима іноземців» є Надзвичайний та Повноважний Посол Ісламської Республіки Пакистан в Україні Газанфар Алі ХАН, який заступив на посаду у квітні 2007 року. Ми запропонували йому, як і всім послам іноземних держав, представлених в Україні, іноземним політикам і експертам дати відповідь на такі два запитання:

1. Якою ви побачили чи відкрили для себе Україну? Що з побаченого вразило вас найбільше?

2. Назвіть, будь ласка, три причини (умовно), щоб полюбити Україну?

1. Я дуже радий бути тут. Вперше потрапивши сюди, я був трошки здивований. Це пояснюється тим, що понад 10 років тому я відвідував країни Центральної Азії, й мої очікування щодо України, мабуть, ґрунтувалися на спогадах про візит до цих держав. Але, справді, я радий, що Україна сьогодні є відмінною країною. Її рівень розвитку і стандарти базової інфраструктури є досить вражаючими. Будь-хто може помітити формування яскравого і динамічного суспільства. Україна є дуже щасливою, володіючи величезними природними ресурсами. Вона володіє великими запасами родючої землі. Крім цього, величезними є запаси природних ресурсів під землею. Якщо звернути увагу на деталі, то майже кожна область вашої країни є особливою по-своєму. Кожна з них багата на мінеральні ресурси того чи іншого виду. Те ж саме можна сказати про сільськогосподарські та лісові ресурси.

Масштаби України, її величина, населення, суспільство і, найголовніше, освітній рівень — усе разом є дуже вражаючим. Тому я думаю, що все це є Боже благословення і чесноти вашої країни, на яких ви можете дійсно покладатися. Ви маєте дуже солідну базу для економічного і соціального розвитку.

2. По-перше, мені подобається Україна через її фізичне довкілля. Дозвольте мені сказати, що порівнюючи Україну з іншими країнами, що розвиваються, ви можете не помітити такої великої чистоти довкілля, як це має місце тут, де рівень забруднення є значно меншим. По-друге, мене дуже здивувала густота населення і такий низький рівень її зростання. Усього 46 млн. населення припадає на площу 715 тис. кв. км. Це є вражаючим у багатьох аспектах. По-третє, українці є дуже талановитими і виявляють велику політичну і релігійну толерантність, не кажучи про те, що вони є розумними і красивими. Я хотів би ще додати, що найбільше мене вразив рівень освіти у вашій країні.

Газета: