Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Газанфар Алі ХАН: Найбільше мене вразив рівень освіти у вашій країні

19 квітня, 2008 - 00:00

Сьогодні гостем рубрики «Наша країна очима іноземців» є Надзвичайний та Повноважний Посол Ісламської Республіки Пакистан в Україні Газанфар Алі ХАН, який заступив на посаду у квітні 2007 року. Ми запропонували йому, як і всім послам іноземних держав, представлених в Україні, іноземним політикам і експертам дати відповідь на такі два запитання:

1. Якою ви побачили чи відкрили для себе Україну? Що з побаченого вразило вас найбільше?

2. Назвіть, будь ласка, три причини (умовно), щоб полюбити Україну?

1. Я дуже радий бути тут. Вперше потрапивши сюди, я був трошки здивований. Це пояснюється тим, що понад 10 років тому я відвідував країни Центральної Азії, й мої очікування щодо України, мабуть, ґрунтувалися на спогадах про візит до цих держав. Але, справді, я радий, що Україна сьогодні є відмінною країною. Її рівень розвитку і стандарти базової інфраструктури є досить вражаючими. Будь-хто може помітити формування яскравого і динамічного суспільства. Україна є дуже щасливою, володіючи величезними природними ресурсами. Вона володіє великими запасами родючої землі. Крім цього, величезними є запаси природних ресурсів під землею. Якщо звернути увагу на деталі, то майже кожна область вашої країни є особливою по-своєму. Кожна з них багата на мінеральні ресурси того чи іншого виду. Те ж саме можна сказати про сільськогосподарські та лісові ресурси.

Масштаби України, її величина, населення, суспільство і, найголовніше, освітній рівень — усе разом є дуже вражаючим. Тому я думаю, що все це є Боже благословення і чесноти вашої країни, на яких ви можете дійсно покладатися. Ви маєте дуже солідну базу для економічного і соціального розвитку.

2. По-перше, мені подобається Україна через її фізичне довкілля. Дозвольте мені сказати, що порівнюючи Україну з іншими країнами, що розвиваються, ви можете не помітити такої великої чистоти довкілля, як це має місце тут, де рівень забруднення є значно меншим. По-друге, мене дуже здивувала густота населення і такий низький рівень її зростання. Усього 46 млн. населення припадає на площу 715 тис. кв. км. Це є вражаючим у багатьох аспектах. По-третє, українці є дуже талановитими і виявляють велику політичну і релігійну толерантність, не кажучи про те, що вони є розумними і красивими. Я хотів би ще додати, що найбільше мене вразив рівень освіти у вашій країні.

Газета: