Кожен народ пізнається за його богами та символами.
Лев Силенко, український мислитель, філософ, історик, письменник, номінант на Нобелівську премію

Генпрокуратура заявляє про зв’язок «касетний скандал» — Лазаренко — Тимошенко

7 лютого, 2001 - 00:00

Заступник Генерального прокурора України Микола Обіход підтверджує факт наявності зв’язку між «касетним скандалом», колишнім прем’єром Павлом Лазаренком і екс-віце-прем’єром Юлією Тимошенко, повідомляє Інтерфакс-Україна. Учора на прес-конференції в Києві, відповідаючи на запитання журналістів про існування такого зв’язку, М.Обіход сказав: «Цей зв’язок свого часу буде більш детально розглянутий і вами, і нами. Те, що цей зв’язок простежується й розслідується, — це факт». При цьому він заявив, що порушення Генпрокуратурою карної справи щодо керівників корпорації «Єдині енергетичні системи України», а також щодо віце-прем’єра Юлії Тимошенко спричиняє «величезний опір зацікавлених сил».

М. Обіход повідомив журналістам, що Генеральна прокуратура залучила до складу слідчо- оперативної бригади з розслідування карної справи щодо П. Лазаренка, Ю. Тимошенко та інших керівників корпорації ЄЕСУ слідчих Державної податкової адміністрації України. При цьому він пояснив, що зі слідчих ДПАУ, що ввійшли до складу цієї бригади, створено спеціальну групу для розслідування «встановлених податківцями фактів».

Заступник Генпрокурора нагадав, що не так давно ДПАУ оприлюднила факти про незаконне перерахування $1 млрд. корпорацією ЄЕСУ на рахунки банку на острові Науру — так звана справа банку «Слов’янський». За його словами, корпорація ЄЕСУ, згідно з встановленими податківцями фактами, «показувала проплату за російський газ у віртуальний банк, чим замкнула на собі борги перед РАТ «Газпром» і міністерством оборони Російської Федерації».

У суботу, 3 лютого, Генпрокуратура затримала одного з керівників ЄЕСУ Петра Пристромка як підозрюваного. М. Обіход також повідомив, що протягом минулих 2 тижнів у Києві та Дніпропетровську працювала група слідчих з Росії, які проводили очні ставки з Ю.Тимошенко та з російськими свідками, доставленими в Україну.

Заступник Генпрокурора підтвердив факт пред’явлення в грудні 2000 року в США нового обвинувачення П.Лазаренку. «У новому обвинуваченні фігурують факти, що грунтуються на заяві радника екс-прем’єра Петра Кириченка про здирство у нього коштів П.Лазаренком та про те, що, починаючи з 1992 року, П.Лазаренко вимагав і отримував кошти як через рахунки П.Кириченка, так і різних фізичних і юридичних осіб, які займалися бізнесом в Україні», — сказав він. «Підтверджено факти відмивання в американських банках цих коштів П.Лазаренком від різних осіб», — повідомив заступник Генпрокурора. При цьому він уточнив, що також підтверджується той факт, що ці ко шти походять зі «схем фінансового шахрайства, здійсненого, зокрема, й керівництвом ЄЕСУ, й британською компанією «Юнайтед енерджі», й кіпрською компанією «Сомолі ентерпрайзез». М.Обіход підкреслив, що загальна сума цих коштів становить близько $114 млн., й вони були незаконним шляхом вивезені з України й привласнені П.Лазаренком.

На цій же прес-конференції виконуючий обов’язки Генерального прокурора України Микола Гарник категорично спростував чутки про можливу відставку Генерального прокурора Михайла Потебенька. Він підтвердив, що М.Потебенько перебуває в «черговій відпустці». «Чутки про можливу відставку М.Потебенька й про те, що готовий указ Президента про це, — це витівки, спрямовані на дестабілізацію роботи Генеральної прокуратури, яка розслідує низку резонансних справ», — заявив М.Гарник. За його словами, Генеральний прокурор вийде з відпустки 16 лютого.

Тим часом депутати вчора в перший день VII сесії знову активно обговорювали питання про дату звіту Генерального прокурора М.Потебенька про діяльність Генпрокуратури. Згідно з попереднім порядком денним, звіт М.Потебенька заплановано на п’ятницю, 9 лютого.

Наталя ТРОФІМОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments