...Незгода у власних лавах є смертельнішою за ворожі мечі, а внутрішні розбіжності відчиняють двері іноземним загарбникам.
Карл Густав Еміль Маннергейм, державний та військовий діяч Фінляндії, президент Фінляндії

Гірке мовчання

Тимошенко прийшла на засідання Кабміну, але на запитання «що далі?» так і не відповіла
12 лютого, 2010 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Учора, вперше після оголошень ЦВК результатів електронного підрахунку голосів, прем’єр-міністр з’явилася на засіданні уряду. Як завжди добре виглядала, посміхалася, але своєї позиції стосовно результатів виборів так і не озвучила. Відразу ж перейшла до порядку денного і навідріз відмовилася спілкуватися з журналістами.

«Вона не мовчить... Я з нею зустрічалася, з нею зустрічалася фракція. Зараз Юлія Володимирівна готується до публічного виступу, бо ми не згодні з цими результатами, адже були масові фальсифікації», — виправдовувалася перед журналістами міністр праці і соціальної політики Людмила Денисова.

Юлія Володимирівна так багато говорила перед виборами (чого лише вартий стохвилинний монолог на УТ-1), що її тривале мовчання просто оглушило політикум. Політологи та експерти вибудували цілі теорії мовчання Тимошенко. «Це не «мовчання ягнят», левиця готується до стрибка», — стверджує Володимир Фесенко. Політолог Дмитро Видрін вважає, що Тимошенко, як актриса, просто тримає паузу. А недоброзичливці з Партії регіонів запевняють, що вона в депресії, не може змиритися з поразкою. У неї шоковий стан.

Утім, навряд чи варто хвилюватися за Юлію Володимирівну. Такі люди не ламаються, і не впадають у депресію. У її житті було вдосталь злетів та падінь. Була навіть в’язниця. Судячи з усього, вона просто планує свої подальші дії. І, схоже, у відставку поки що не збирається. Очевидно, що ще певний час Тимошенко буде прем’єром. Лише ось питання: як довго?

Навіть регіонали визнають, що зараз її не можна відправити у відставку, бо немає нової коаліції і немає можливості призначити новий уряд. «Як ти призначиш новий уряд, якщо не маєш коаліції?» — зазначила вчора Ганна Герман.

Більше того, виявилось, що сам Віктор Федорович не мав плану подальших дій, окрім своєї перемоги. Немає плану «виходу з кризи», немає «плану більшості» і найголовніше — немає кандидатури прем’єр-міністра. Мабуть, Янукович розраховував, що достатньо буде перемогти і всі самі впадуть ниць. Усе саме собою владнається. Як бачимо, поки що не владналося. Коаліція складається з великим скрипом. Зібрати 37 підписів малокерованого НУ-НС — завдання дуже складне. А тут ще балакуча Тимошенко підозріло замовкла.

— Януковичу потрібно було починати з демонстрації свого прем’єр-міністра, який зайнявся б головним — формуванням нової більшості. Тимошенко скористалася ситуацією. Одна річ, перемогти на президентських виборах, а інша річ, красиво скористатися своєю перемогою, — зауважив у розмові з «Днем» політолог Віктор Небоженко.

Зрозуміло, що Тимошенко рано або пізно піде в опозицію. Зараз вона просто шукає спосіб відходу. Але поки що в Регіонів немає коаліції і немає реального претендента на її крісло. А це означає, що м’яч на її боці.

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ