Історію творять мученики, а не мучителі.
Євген Грицяк, лідер Норильського повстання у таборах ГУЛАГу 1953 року

Хронотерапевти лікують людину, а не хворобу

17 серпня, 2001 - 00:00

Природа наділила нас «абсолютним слухом», що дозволяє налаштовуватися на астрофізичний час, погоджувати з ним свої біологічні ритми: їх у людини понад 300. З ними пов’язанi всі фізіологічні процеси в організмі — зміна температури, частота серцебиття і дихання, утворення гормонів.

Ще монахи стародавнього Тибету знали, що існує пряма залежність між процесами, що відбуваються в організмі, і часом доби, року, фазами Місяця. Один із основоположних трактатів стародавніх тибетських лікарів атлас «Брі — ша» відкривається схематичним зображенням частини сонячної системи — Землі, Місяця, Сонця. Ця книга зберігалася в далай-лами, а медичні знання, зашифровані в ній, вважалися державною таємницею Тибету.

— Східна медицина вважає людину мікроскопічною моделлю зовнішнього світу, яка підтримується енергією, що надходить з мікрокосмосу, і керується законами часу і простору, що дiють у всесвіті, — розповідає кандидат медичних наук, директор медичного центру «Резонанс» Микола Поліщук. — Сучасна хрономедицина народилася на стику двох наук — медицини і фізики, використала знання стародавніх тибетських монахiв і медичної астрології. У нас до зцілення від хвороб, що особливо важко піддаються лікуванню, особливий підхід. Лікуємо не конкретну хворобу, а людину. Будь-які негативні відчуття кажуть про порушення біологічної гармонії організму. Відновити її можна методом резонансної хронофітотерапії. Він полягає ось у чому: кожному пацієнтові за допомогою спеціальних комп’ютерних програм індивідуально розраховується режим дозування і час прийому лікувальних настоянок з трав. Якщо суворо дотримуватися цієї схеми, — оздоровлюється весь організм.

Протягом доби змінюються не тільки фізичні параметри організму, але і його чутливість до дії різних речовин. Одна й та ж доза препарату, прийнята в різний час, може допомогти, може не вплинути ніяк і навіть зашкодити. Вибираючи час прийому, дію ліків можна посилити в 30 і навіть 1000 разів! Наприклад, такий снодійний і протисудомний препарат, як фенобарбітал, стає дієвішим у 40 — 50 разів, якщо його прийняти точно при заході Сонця. А протиалергійні препарати — димедрол, тавегіл, супрастин — краще пити тільки 1 раз на день, між 18.00 і 20.00, а не по однiй таблетцi тричі на день, як звичайно призначають.

Використовуючи величезний арсенал сильнодіючих препаратів, сучасна медицина допомагає 70% хворих. Іншим 30% вона допомогти не може — вони не сприйнятливі до традиційної терапії. З цих 30% тільки хворі на епілепсію становлять 150 тисяч. Але навіть за таких беруться хронотерапевти. Часті приступи небезпечні й здатні отруїти життя будь-кому, а дози протисудомних препаратів, що все збільшуються, можуть згубити навіть наймогутніший інтелект.

— Дуже важливо підібрати найменшу дозу протиепілептичних засобів, яка б запобігла епілептичним припадкам без шкоди для здоров’я пацієнтів, — упевнений Микола Поліщук. — Ми лікуємо це захворювання двома методами паралельно: медикаментозним і резонансною хронофітотерапiєю. Другий метод спрямований на відновлення гармонії біологічних ритмів окремих органів і систем організму. У результаті різко зменшується частота припадків, багатьом вдається від них позбутися зовсім. Метод нешкідливий, застосовується амбулаторно, використовуються аптечні настоянки трав. Лікується у нас, наприклад, Ганнуся з Ужгорода. Вона хворіє епілепсією з дитинства. У неї були приступи, котрі погано піддаються лікуванню. Згодом розвинулася непереносність протисудомних препаратів. Через три місяці після початку лікування припадків стало менше, потім вони припинилися.

А інша пацієнтка лікаря Поліщука повністю змінила своє життя. Бронхіальна астма, якою Лідія хворіла 20 років, керувала її долею — працювала понад силу, та й особисте життя через часті нiчнi приступи ядухи складалося не кращим чином. Перейшла на гормони, сильно потовстішала. Жила лише надією. Після лікування в центрі напади ядухи припинилися, перестала боліти й паморочитися голова. Зараз Лідія працює комерційним директором. Вона енергійна й життєрадісна.

Підготувала Олена АЛЕКСІЙЧУК, «День»
Газета: