Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців
Євген Коновалець, український військово-політичний діяч, організатор ОУН

Хто навчить підлітків полюбити самих себе?

35% з них до 11-ти років уперше спробували алкоголь, а 12% закурили першу цигарку
11 квітня, 2008 - 00:00
ФОТО ОЛЕКСАНДРА КОСАРЄВА

Юнаки в середньому уперше пробують курити частіше за все в 11 років, а дівчата — в 14—15 років. Про це в ході презентації соціологічного дослідження повідомила голова правління Українського інституту соціологічних досліджень ім. Яременка Ольга Балакірьова. Соцопитування провів Український інститут соціологічних досліджень ім. О. Яременка за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Згідно з результатами дослідження, із загального числа курців-першокурсників ПТУ щодня курять цигарки більше ніж 70%, першокурсників вузів — 55%, 10-класників — 50%, 8 класників — 40%.

Разом із тим, щодня і щотижня пиво п’ють 15% шестикласників та більш, ніж 50% першокурсників ПТУ, слабоалкогольні напої з вмістом горілки вживають майже 10% шестикласників, 25% першокурсників ПТУ. Принаймні раз у житті п’яними були 20% шестикласників та 70% першокурсників ПТУ, а 4 — 10 разів та більше в цьому стані перебували 2% шестикласників та до 20% першокурсників.

За словами Ольги Балакірьової, за останні чотири роки щотижневі вживання міцних алкогольних напоїв серед 15-річних дівчат та 13-річних юнаків зросли більш, ніж в 1,5 рази, а вживання вина серед підлітків різного віку — майже в 2,5 рази. Крім того, як мінімум 1—2 рази в житті наркотики вживали більше 10% юнаків та 5% дівчат-восьмикласниць, 35% та 15% відповідно — першокурсників ПТУ, 25% та 15% — першокурсників вузів, а також 15,5% — десятикласників.

У зв’язку з цим Ольга Балакірьова підкреслила, що серед підлітків старшого шкільного віку, а також першокурсників ПТУ та вузів необхідно виховувати критичне ставлення до реклами тютюнових та алкогольних виробів, роз’яснювати мотиви реклами та механізми її впливу, вести просвітницьку роботу відносно негативного впливу таких шкідливих звичок на здоров’я молодого організму. Цю місію вчені пропонують покласти на вчителів — найбільш достовірне та популярне джерело інформації для підлітків.

Газета: