Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Хвилина, яка вирішує все

Дитячому кардіоцентру подарували перший в Україні реанімобіль
26 січня, 2007 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Щорічно в Україні народжується шість-сім тисяч дітей із вадами серця. Допомогти цим дітям можуть, але не всюди. У один із найбільших в Європі Науково-практичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії з’їжджаються маленькі пацієнти з усіх регіонів нашої країни. Але, на жаль, часто діти помирають прямо по дорозі. Але тепер у маленьких пацієнтів з’явився шанс: Благодійний фонд «Дитячий світ» подарував Кардіологічному центру єдиний в Україні реанімобіль.

На вигляд ця машина — звичайна карета «швидкої допомоги». Але всередині її обладнали найсучаснішою технікою, яка відповідає всім європейським стандартам. «При бажанні тут можна провести термінові операції», — розповідає завідуючий відділом інтенсивної терапії й анестезіології Володимир Жовнір.

Така «операційна на колесах» коштує майже мільйон гривень. Медики стверджують, що дорожнеча — одна з головних причин того, що цих машин так мало. «У середині липня ми оголосили всеукраїнську благодійну акцію, — повідомляє голова фонду «Дитячий світ» Людмила Гайова, — і за цей час встигли назбирати 400 тисяч гривень. Іншу суму додав банк «Надра».

Реанімобіль виїжджатиме на виклики по всій Україні. А щоб у Києві були заздалегідь готові зустрічати з дороги маленьких пацієнтів, медики планують настроїти передачу даних через систему GPRS. «Можливо, підключиться якийсь мобільний оператор, — розповів Володимир Жовнір, — і ми, будучи ще в дорозі, зможемо розгорнути операційну, підготувати обладнання, і взагалі оперативно передавати дані про стан пацієнта».

Разом із тим медики погоджуються, що один реанімобіль, який обслуговує всю Україну, проблеми не вирішить. Адже зараз Дитячий кардіологічний центр, розрахований на 150 койко-місць, повністю заповнений. Протягом дня тут оперують близько п’яти пацієнтів. «Охопити всю країну ми не в змозі. Але частково зняти цю проблему зможемо», — коментує ситуацію Володимир Жовнір і мріє, що колись у центра з’явиться й вертоліт, який надасть ще більше можливостей медикам для порятунку маленьких пацієнтів.

Тетяна КОЛЕСНИЧЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments