Дітей потрібно виховувати на ідеалах, свідомо перебільшуючи чесноти людини. Якщо цього не робити, то продукт виховання - дорослі - будуть гірші. Суспільство вимагає включення в поняття "себе" ще й інших людей
Микола Амосов, український учений-медик, торакальний хірург, кібернетик, письменник

Iнвесторові сподобається

25 жовтня, 2002 - 00:00

Дійове корпоративне управління спроможне змінити обличчя українських підприємств. Так вважає команда досвідчених фінансових менеджерів, яка презентувала вчора в Києві проект Міжнародної фінансової корпорації (входить до групи Світового банку) «Корпоративний розвиток в Україні». До цієї думки приєднався й заступник голови Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку України Микола Бурмака. За його словами, проект МФК дозволить Україні домогтися помітних зрушень у корпоративному управлінні, що є не лише чинником економічного розвитку та конкурентоспроможності українських підприємств, але й важливою складовою інвестиційного клімату та іміджу країни на міжнародних фінансових ринках. М. Бурмака спрогнозував, що за час здійснення проекту парламентом України буде ухвалено новий закон про акціонерні товариства, відсутність якого, на його думку, є сьогодні єдиною перешкодою для налагодження корпоративного управління. Як вважає Бурмака, за нинішніх умов керівники акціонерних товариств не бачать сенсу ні в ефективній роботі на фондовому ринку, ні у видатках на підвищення якості та культури корпоративного управління, оскільки це, насамперед, пов’язано з розкриттям інформації про діяльність АТ перед інвестором, суспільством і державою, тобто з переходом на повністю прозорі методи роботи. Але саме це, вважає Бурмака, є вирішальним для залучення інвестицій. «З розвитком корпоративного управління ми побачимо еволюційний розвиток організованого фондового ринку в Україні», — сказав заступник голови ДКЦПФР.

Як повідомила, розповідаючи про деталі проекту його керівник Мотря Онищук-Морозова, команда, яка здійснює проект «Корпоративний розвиток в Україні», ставить собі за мету допомогти в розвиткові приватного сектора української економіки шляхом поширення досягнень світової практики та надання консультаційних послуг із удосконалення корпоративного управління. Цей вид діяльності розглядається як створення ефективної системи стосунків між власниками компанії, її менеджерами, а також зацікавленими особами (працівниками, споживачами, кредиторами, державою, громадськістю тощо). У цьому плані проект МФК спрямовано на захист 18 мільйонів українських акціонерів, які часто не лише не знають, але й не підозрюють про свої права щодо управління підприємствами.

Як ілюстрація до цього твердження в кулуарах презентації проекту, на якій були присутні представники багатьох великих акціонерних товариств, наводився приклад ВАТ «Укрнафта», де останнім часом уже чотири рази не вдавалося провести збори акціонерів. І держава, яка є найбільшим акціонером цього підприємства, схоже, навіть облишила спроби налагодити тут корпоративне управління, отримати хоч якісь дивіденди від діяльності цього АТ. Але в неї є компенсатор — можливість безоплатно користуватися ресурсами, які добуваються «Укрнафтою». А як бути з правами інших акціонерів?

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ