Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів
Іван Франко, український письменник, поет, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч

«Клятва дарування»

Найбагатші американці зобов’язалися віддати половину грошей на благодійні справи
6 серпня, 2010 - 00:00
УЧАСНИКИ ІНІЦІАТИВИ «КЛЯТВА ДАРУВАННЯ» ЗЛІВА НАПРАВО: У ВЕРХНЬОМУ РЯДУ — ВОРРЕН БАФФЕТ, БІЛЛ ГЕЙТС, ТЕД ТЕРНЕР; У НИЖНЬОМУ РЯДУ — МАЙКЛ БЛУМБЕРГ, ЛЕРРІ ЕЛЛІСОН — ОДИН ІЗ ЗАСНОВНИКІВ ORACLE CORPORATION — І ДЖОРДЖ ЛУКАС / ФОТО З САЙТУ GETTY

38 американських мільярдерів підписали зобов’язання віддати не менше половини свого багатства на доброчинність. Вони поставили свої підписи під ініціативою, яка називається «Клятва дарування», з якою виступили засновник корпорації Microsoft Білл Гейтс та інвестор Уоррен Баффет. Серед тих, що підписали ініціативу — кінорежисер Джордж Лукас і мер Нью-Йорка Майкл Блумберг.

Ця ініціатива продовжує давню традицію людяності серед надбагатих американців, які вважають за краще віддавати гроші на благодійні цілі, ніж податковому відомству. Нинішня кампанія по залученню нових учасників цієї ініціативи почалася в червні, коли із закликом до участі в ній виступив знаменитий американський інвестор Уоррен Баффет. «Ми тільки приступили до цієї справи і відразу отримали небувалий відгук», — сказав він. За його словами, «Клятва дарування» дає можливість сім’ям найбагатших американців говорити про те, що робити з їхніми багатствами.

Вона передбачає одну умову — ті, хто зобов’язався віддати свої гроші для доброчинності, повинні публічно підтвердити свої наміри, підписавши письмове зобов’язання. «Я присвячую велику частину мого майна справі поліпшення освіти. У цьому ключ до виживання роду людського», — написав кінорежисер Джордж Лукас у своєму листі в «Клятву дарування».

Тим часом, нафтовий магнат Томас Бун Пікенс в листі, який було розміщено на сайті Givingpledge.org, зізнався: «Я давно заявляв, що отримую задоволення від того, що заробляю гроші, але також я отримую задоволення від того, що віддаю їх. Мені більше подобається заробляти гроші, але віддавати їх —посідає у мене друге місце».

Організація повідомляє, що багато хто з жертводавців дають зобов’язання по сумах, що набагато перевищують обумовлений мінімум в 50%.

Уоррен Баффет спільно з Біллом Гейтсом та його дружиною Меліндою провів за минулий рік багаточисельні зустрічі з американськими мільярдерами з метою залучення їх до участі в цій філантропічній ініціативі.

Сам Баффет, голова інвестиційної компанії Berkshire Hathaway, зобов’язався надати 99% свого майна фонду подружжя Гейтс, а також іншим добродійним організаціям. Журнал Forbes оцінює багатства Баффета в 47 млрд. доларів. Білл Гейтс, якого журнал вважає другою багатшою в світі людиною, вже пожертвував більше 28 млрд. доларів своєму фонду. За повідомленням журналу Forbes, усього в США 403 мільярдери.

Цікаво, що найбагатша людина в світі мексиканський магнат Карлос Слім, багатство якого оцінюється в 53,5 млрд. доларів, висловився проти ініціативи американських надбагатіїв. «Жертвувати половину майна на добродійність — це щонайменше абсурдно. Ніхто не може з упевненістю сказати, що ці кошти будуть витрачені належним чином тими людьми, в чиї руки вони потраплять», — заявив Слім журналістам.

Слім щорік витрачає на різні соціальні програми понад 5 млрд. доларів, він робить це через засновані ним фонди Telmex і Fundacion Carlos Slim. За рахунок цих коштів він оплачує навчання у вищих навчальних закладах понад 165 тисячам хлопців і дівчат із малозабезпечених мексиканських сімей. На його гроші практично всі сільські школи були обладнані комп’ютерними класами. Крім того, мультимільярдер виділив 4 мільярди доларів на реалізацію освітньої і медичної програми для молоді. Сотні мільйонів доларів Слім витрачає на підтримку дрібного підприємництва в Мексиці та країнах Латинської Америки. Він любить повторювати, що «замість того, щоб давати голодному рибу, краще дати йому вудку і навчити його ловити рибу».

Микола СІРУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments