Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Конституційний Суд почав відмірювати Президенту термін

30 квітня, 2009 - 00:00
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Учора Конституційний Суд України розпочав розгляд справи про дату президентських виборів. Суддя-доповідач у справі — Іван Домбровський. Сторону Президента представляла Марина Ставнійчук, Верховної Ради — Анатолій Селіванов. Учора під час суперечок кожна зі сторін виклала свою аргументацію. Надалі суд засідатиме в закритому режимі — розглядатиме письмові документи, готуватиме проекти рішень... Президент попросив КС невідкладно, впродовж одного місяця, вирішити конфліктну ситуацію. Але насправді, як довго розглядатиметься ця справа, не знає ніхто.

У кулуарах КС і Селіванов, і Ставнійчук охоче спілкувалися з журналістами, допомагали розібратися в юридичних тонкощах. На думку Анатолія Селіванова, немає нічого страшного, що рішення Верховної Ради охрестили політичним.

— Постанова Верховної Ради, як і всі нормативно-правові акти, є рішенням політичного характеру. Парламент приймає закони як міру політичну. Це слова Гегеля. Тож і ця постанова, й усі закони, і Конституція — це політичні документи... Суспільство чекає виборів, і воно знає про вибори.

А ось Марина Ставнійчук переконана, що багато політиків просто не хочуть виконувати чинну Конституцію. У цьому вся проблема. І накинулася з критикою на бютівця Андрія Портнова, який якось заявив, що якщо КС визнає постанову Ради неконституційною, депутати знову проголосують за дату 25 жовтня.

— Люди, які роблять подібні заяви, є основними руйнівниками правової системи України. Це біда.

— Але якщо вибори пройдуть 17 січня, то фактично термін повноважень Президента буде пролонгований.

— Тут ситуація дуже проста. Завжди, коли відбуваються вибори президента України, термін збільшується на тиждень, на два. Не більше. І це прямо передбачене Конституцією, бо повноваження президента України починаються з моменту його вступу на посаду. Тут немає проблеми, — резюмувала Марина Іванівна.

Тепер, мабуть, головне питання: чи захоче наш політизований Конституційний Суд піти проти думки понад чотирьохсот депутатів, які проголосували за дату 25 жовтня, чи судді орієнтуватимуться на Президента з його двовідсотковим рейтингом. Дізнаємося, напевно, вже після травневих свят.

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ