Треба за всяку ціну обминати ...широкі, розкриті двері і шукати правдивої великої брами, над якою віють непідроблені, неперелицьовані прапори нашого духу
Олена Теліга, українська поетеса, публіцистка, літературний критик, діячка ОУН

Коротко / Панорама дня

6 липня, 2012 - 00:00

Європарламент відкинув антипіратську угоду ACTA

Європарламент відкинув Торговельну угоду щодо боротьби із контрафактною продукцією (ACTA). Угода передбачала посилення боротьби з порушенням авторських прав, але активісти, які виступають проти її ухвалення, стверджують, що вона несе загрозу свободі в Інтернеті. 22 країни, що входить до Євросоюзу, підписали угоду АСТА, але її не було офіційно ратифіковано. Цю угоду також підтримали США, Австралія, Канада, Японія, Марокко, Нова Зеландія, Сінгапур та Південна Корея. Проте після численних протестів деякі країни вирішили відмовитися від підтримки угоди. Проти АСТА проголосувало 478 депутатів Європарламенту, «за» висловилося 39. Деякі члени Європарламенту прийшли на засідання з плакатами «Привіт, демократіє! До побачення, АСТА». Однак, за словами комісара ЄС з питань торгівлі — Карела де Гюхта, — боротьба з піратством на цьому не закінчується. «Єврокомісія продовжить консультації з Європейським судом, щоб встановити, чи порушує ця угода які-небудь фундаментальні права жителів Європи, зокрема право на свободу слова», — зауважив він.

Дума посилює покарання за нацистську символіку

Російська Держдума ухвалила в першому читанні урядовий законопроект щодо посилення відповідальності за демонстрацію нацистської атрибутики або символіки. Документ також запроваджує покарання за символіку екстремістських організацій. Передусім ідеться про підвищення штрафів. Згідно з чинним законодавством, штраф за пропаганду та привселюдну демонстрацію нацистської символіки складає від 500 до 1 тис. рублів. Нові розміри штрафів зростуть від однієї до двох тисяч рублів для громадян, від однієї до чотирьох тисяч рублів — для юридичних осіб і від 10 до 50 тис. рублів — для посадових осіб. Крім того, в Закон «Про протидію екстремістській діяльності» вводиться визначення поняття «символіка екстремістської організації», якого раніше в законодавстві не було. Згідно із супровідним документам до законопроекту під це визначення підпадає офіційно зареєстрована символіка організацій, «відносно яких судом було ухвалено рішення, що набрало чинності, про ліквідацію або заборону діяльності у зв’язку зі здійсненням екстремістської діяльності». Правозахисники в цілому схвалюють ініціативу російського уряду щодо посилення боротьби з нацистськими проявами, проте побоюються, що закон одночасно може стати ще одним способом боротьби з опозиційними силами.

Франція підвищить податки і скоротить бюджет

Соціалістичний уряд Франції, що був сформований близько двох тижнів тому, підвищить податки і скоротить витрати в рамках боротьби з дефіцитом бюджету. Як повідомляє Bloomberg, кабінет міністрів Франсуа Олланда за рахунок підвищення податків має намір поповнити бюджет на 7,2 млрд євро. Зокрема, уряд Франції запровадить підвищені ставки податків для спроможних французів. Ставку податку на прибуток для тих, хто заробляє понад 1,3 млн євро на рік, буде підвищено з 2013 року до 75%. За рахунок цього влада збирається поповнити державну скарбницю на 2,3 мрд євро. Підвищені ставки вже діяли у Франції, вони були скасовані попередником Олланда Ніколя Саркозі. Попередній уряд вважав, що за рахунок скасування підвищених ставок вдасться стимулювати багатих французів витрачати гроші в рідній країні. Крім того, французька влада має намір скасувати ряд пільг для компаній, підвищити податки для фінансового сектору і паливних корпорацій. За рахунок скасування пільг бюджет країни повинен додатково заробити 898 млн євро, а за рахунок підвищення зборів з корпорацій — 550 млн. Уряд Олланда також має намір скорочувати близько 2,5% державних цивільних службовців щороку. Крім того, він має на меті наступного року знизити на 10% щоденні витрати на утримання кожного чиновника, включаючи витрати на транспорт і на освіту. Свою зарплату Франсуа Олланд знизив до 10 тис. євро на місяць. Для порівняння, Ніколя Саркозі заробляв близько 14 тис. євро на місяць.

Скандал по-румунськи: Бесеску погрожують імпічментом, а Понту звинувачують у плагіаті

Президенту Румунії Траяну Бесеску загрожує імпічмент у разі, якщо правляча коаліція, яка має більшість голосів у парламенті, проголосує за призупинення його повноважень. При ухваленні такого рішення в Румунії відбудеться загальнонаціональний референдум, який і вирішить долю президента. Між тим на вчорашньому пленарному засіданні уряду Бесеску відкинув усі звинувачення. «Ви дорікаєте мені заявами, які я зробив, але ви нічого не сказали про компрометуючі мене дії, лише про заяви. Хочу, щоб ви знали, що я так само вільний, як й інші парламентарії, які виступають із подібними заявами. Крім того, здебільшого мої заяви були виявленням моєї співпраці з правлячою коаліцією, урядом та Національним банком у момент важкої кризи...» — цитує Бесеску національне агентство Agerpres. Останнім часом між Бесеску, який належить до правих, та прем’єром країни, соціалістом Віктором Понтою виникли серйозні суперечності. Щоправда, прем’єр і сам перебуває під прицілом громадськості та журналістів у зв’язку зі звинуваченнями у плагіаті. Понта відкидає всі звинувачення, називаючи це «політичною атакою». Хоча в інтерв’ю іспанській El Pais прем’єр Румунії зізнався, що якщо це підтвердиться, він подасть у відставку. Утім, це не завадило йому просунути закон щодо спрощення процедури імпічменту глави держави. Цей закон розглядатиметься в Конституційному суді Румунії, який у вівторок уже надіслав скаргу до Європейської комісії, в якій йдеться, що Понта тисне на незалежність слідства, повідомляє Ігор Самокиш, «День».

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments