Найбільша і найважливіша частина виховання кожного — це те, що ми даємо собі самі.
Едвард Ґіббон, британський історик, член Парламенту Великої Британії

Коротко / Панорама дня

11 квітня, 2008 - 00:00

Українка виграла чемпіонат світу з фехтування

В італійському Акіреалі Ольга Харлан завоювала титул чемпіонки світу серед юніорів з фехтування на шаблях. Фінальний поєдинок О. Харлан зі спортсменкою з Китаю Чен Хіадонг закінчився з рахунком 15:13 на користь українки. У півфіналі українка легко перемогла угорку Бульдожо Александру 15:11. У медальному заліку Україна з двома нагородами поки що третя. Лідирують італійці (2 «золота» — 4 «срібла» — 2 «бронзи»). Другі — угорці (2 «золота» й 3 «бронзи»). Чемпіонат світу закінчується 14 квітня командними змаганнями.

Кабмін удвічі збільшив допомогу дітям-сиротам

Уряд збільшив одноразову допомогу дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківської турботи, з 795 грн. до 1590 грн. Про це повідомила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, передає «Лігабізнесінформ». Як повідомили у прес-службі Кабінету Міністрів України, глава уряду впевнена: «Збільшення вдвічі такої допомоги дасть додаткові стимули сім’ям брати в сім’ю дітей-сиріт і безпритульних дітей та піклуватися про цих дітей». Юлія Тимошенко зазначила, що «всі матеріальні стимули, які дає сьогодні держава, є надзвичайно істотними і спонукають людей створювати сімейні будинки, які дають можливість таким дітям відчувати, що вони в сім’ї і мають свій дім». Нагадаємо, за останні два роки кількість прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу в Україні збільшилася у 20 разів.

На Івано-Франківщині 76 учнів захворіли на вітряну віспу

У селі Підпечари Тисменицького району Івано-Франківської області у школі тимчасово припинено навчальний процес учнів 1—6 класів через захворювання 76 дітей на вітряну віспу в період з 6 по 9 квітня, передає «Кореспондент». Як повідомили у Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій, учні перебувають на амбулаторному лікуванні. Всього в школі навчається 250 дітей. Вітряна віспа — це гостре інфекційне захворювання, яка супроводжується підвищенням температури тіла та плямистим висипом на шкірі та слизових оболонках. Збудник віспи — вірус, що має власну ДНК. Вітряна віспа передається повітряно-краплинним шляхом на відносно далекі відстані (через сусідні кімнати і квартири). Вхідними воротами інфекції є верхні дихальні шляхи. Інкубаційний період при вітряній віспі триває від 11 до 21 дня. Віспа — одне з найдавніших захворювань, опис якого було знайдено ще в єгипетському папірусі Аменофиса I, складеному 4 тис. років до нашої ери.

Американські посольства стануть «більш дружніми»

Держсекретар США Кондолізза Райс пообіцяла виправити імідж посольств США за кордоном і зробити їх більш дружніми для відвідувачів. «Мені відомо про проблему, яку ви підняли», — заявила Райс на слуханнях у сенаті США, на яких сенатор-республіканець Джадд Грегг і сенатор-демократ Патрік Ліхі попросили держсекретаря відповісти, чому американські посольства перетворені на «неприступні фортеці». «Я вважаю, що, нажаль, це є дуже значним тривожним знаком для іміджу нашої країни в світі», — сказав сенатор Грегг. При цьому він послався на власні враження від відвідування посольств США за кордоном. «Коли я кудись приїжджаю і бачу ці посольства, я дивуюся та питаю себе: невже це Америка? Ми там набудували фортець. Це якісь бункери», —зазначив сенатор. Наголосивши, що зараз для американських посольств вже «немає необхідності бути прив’язаними до режиму безпеки, введеного десять років тому», Грегг закликав держсекретаря «подивитися на це свіжим поглядом, дуже систематичним і серйозним чином» і до завершення терміну роботи адміністрації Джорджа Буша внести до конгресу США рекомендації щодо виправлення ситуації.

Буш — за призупинення виведення військ з Іраку

Учора президент США Джордж Буш виступив у Білому домі із заявою щодо Іраку, в якій підтримав пропозицію командуючого американськими військами в цій країні генерала Девіда Петреуса про те, що після липня поточного року США необхідно тимчасово призупинити скорочення чисельності своїх військ у Іраку. Петреус обґрунтовує необхідність такого призупинення тим, щоб американські військові могли оцінити ситуацію в галузі безпеки в Іраку і виробити рекомендації щодо подальших дій США в цій країні. «Ситуація в Іраку залишається непростою. Світла в кінці тунелю досі не видно. З цієї причини встановити точні строки виведення військ неможливо», — заявив генерал на слуханнях у конгресі. Буш у своєму виступі оголосив також про те, що після 1 серпня поточного року тривалість перебування в Іраку для військовослужбовців сухопутних сил США буде скорочено з нинішніх 15 місяців до 12 місяців.

Ліві не знаються на жінках — вважає Берлусконі

В Італії лідер опозиції Сільвіо Берлусконі стверджує, що праві політики-жінки набагато симпатичніші, ніж їхні колеги з лівих груп. Берлусконі, який балотуватиметься від правоцентристських сил на парламентських виборах цими вихідними днями, заявив у місцевих ЗМІ, що ліві політики геть не знаються на жінках. Його зауваження викликало гнівну реакцію представників лівоцентристських партій, які звинуватили його в сексизмі. У наведеній цитаті лідера опозиції говориться, що на засіданні парламенту він роззирнувся довкола й побачив, що жінки-політики правого спрямування «гарніші». «У лівих немає ніякого смаку, навіть щодо жінок», — додав він. Минулого року дружина 71-річного Берлусконі висунула вимогу, щоб він публічно вибачився перед нею за флірт з іншими жінками, і йому довелося вибачитися. Берлусконі обіцяє призначити щонайменше чотирьох жінок у своєму кабінеті, якщо його оберуть прем’єр-міністром утретє.

Газета: