…Коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець

Коротко / Панорама дня

18 травня, 2012 - 00:00

У Бразилії створено «комісію правди»

Президент Бразилії Ділма Руссефф підписала закон про створення спеціальної «комісії правди», яка розслідуватиме злочини часів військової диктатури. Чотири колишні президенти Бразилії, зокрема й тяжко хворий Лула де Сілва, підтримали ініціативу Руссефф, яка про скоєні злочини знає не з чуток, — нинішній президент була учасницею повстанського руху й сама зазнала тортур у в’язниці. «Ми керуємося не жагою помсти, не ненавистю, ми не хочемо переписувати історію. Бразилія має право знати, що саме сталося. Правду повинні знати передусім ті, хто втратив рідних і близьких, ті, хто продовжує жити, щодня думаючи про те, як вони загинули», — сказала Руссефф у своїй емоційній промові. Комісія мусить за два роки оприлюднити імена причетних до злочинів хунти. Під суд вони не потраплять — у країні є чинним закон про амністію, й ідеться лише про публічний осуд. Близько 500 осіб загинуло або зникло без вісти в Бразилії з 1964 до 1985 року, коли в країні правили військові.

У Греції новий уряд. Тимчасовий

Тимчасовий уряд Греції було приведено до присяги вчора в президентському палаці в Афінах. Церемонію транслювало державне телебачення країни. Під час церемонії міністри присягнули на Євангелії дотримуватися конституції та законів країни. Присягу приймав голова синоду Елладської православної церкви архієпископ Ієронім у присутності президента та прем’єра. Уряд призначили на 30 днів з обмеженими повноваженнями після того, як грецькі політики не змогли сформувати уряд після виборів 6 травня. Нові вибори заплановано на 17 червня. Очолив тимчасовий кабінет міністрів голова верховного адміністративного суду Панайотіс Пікраменос, який зайняв цю посаду напередодні увечері. До складу тимчасового уряду входять 16 міністрів. Посаду глави Мінфіну зайняв Георгіос Заньяс, ключовий перемовник Греції з «трійкою» міжнародних кредиторів (Єврокомісія, ЄЦБ і МВФ). МЗС очолив екс-глава грецької дипломатії (2004—2006), 83-річний Петрос Молів’ятіс. Також до складу уряду увійшли науковці, військові, фахівці з конституційного права.

Асад: Сирія програє інформаційну війну

Сирійський президент Башар Асад визнав, що Сирія програє інформаційну війну Заходу. Про це він заявив в інтерв’ю, яке дав російському телеканалу «Росія-24». «Вони нас переграли... на самому початку кризи... вони вигадували різні історії», — сказав Асад. За його словами, на Заході опубліковано велику кількість неправдивої інформації. «Ця брехня, або чутки, або помилкові звинувачення — хоч як їх назви — все це мильні бульбашки, у них коротке життя, — сказав сирійський президент. — Найголовніше — перемогти в реальному житті». Він також назвав вибори до сирійського парламенту, що відбулися минулого тижня, реальним кроком у напрямку реформ, що почали здійснюватися після початку масових виступів у березні 2011 року. «Це серйозний сигнал усім як усередині країни, так і за її межами. Сирійський народ не злякався погроз терористів, які намагалися зірвати вибори або змусити нас скасувати їх», — сказав президент. Сирійська опозиція бойкотувала ці вибори, назвавши їх фарсом.

Лопес — найвпливовіша із знаменитостей, Forbes

Американська співачка й актриса Дженніфер Лопес очолила щорічний рейтинг найвпливовіших знаменитостей журналу Forbes. При його складанні враховується щорічний дохід учасників, частота їх згадування в пресі й інтернеті. У торішньому рейтингу Лопес посідала лише 50-те місце зі 100. Проте участь в ролі члена журі в популярному телепроекті American Idol, кілька успішних синглів і нові рекламні контракти дозволили 42-річній співачці не лише заробити за рік 52 млн дол., а й піднятися на вершину рейтингу Forbes. Друге місце дісталося відомій телеведучій Опрі Вінфрі, яка за цей рік заробила 125 млн дол., що на 43% менше тих 290 млн дол., які вона отримала торік. Третє місце посів канадський поп-виконавець Джастін Бібер. До десятки найвпливовіших знаменитостей за версією Forbes також увійшли: співачки Ріанна, Леді Гага (2011 року вона очолювала цей рейтинг) і Брітні Спірс, фотомодель Кім Кардашян, співачка Кеті Пері, актор Том Круз і кінорежисер Стівен Спілберг.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ