Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі.
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист, політичний і громадський діяч

Коротко / Панорама дня

29 грудня, 2005 - 00:00

Звільнився ліберальний радник Путіна

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про звільнення свого радника з економічних питань Андрія Ілларіонова, який раніше подав заяву про своє звільнення. Економічний радник неодноразово критикував лінію російської влади. За словами Ілларіонова, зайнявши посаду радника президента, він прийняв рішення присвятити свою роботу створенню умов для вільного розвитку російської економіки. Але тепер він вважає, що «можливості проведення політики економічної свободи в Росії немає». Ілларіонов заявляє, що в Росії сформувалася «корпоративістська модель із пануванням державних корпорацій». Екс-радник сказав, що не має наміру залишати країну та сподівається, що «в Росії буде чим зайнятися», але в політику йти не збирається. Він не виключає свого повернення на держслужбу, «коли буде видно економічний і політичний шанс змінити природу нинішньої моделі держави».

Держдепартамент: разом із Європою — за демократію

Цілями політики США в рамках трансатлантичних відносин у 2006 році повинне бути розширення мандата НАТО для глобальних дій, просування демократії, в тому числi в Росії, Україні, Центральній Азії та Закавказзі, а також співпраця з європейськими країнами в різних регіонах світу. Таку позицію виклав заступник державного секретаря США з політичних питань Ніколас Бернс. «Європа буде нашим головним партнером у відповіді на виклики щодо безпеки», — підкреслив він.

Польща залишається в Іраку

Уряд Польщі ухвалив рішення про продовження терміну перебування свого військового контингенту в Іраку до кінця наступного року. Таким чином, новий правоцентристський кабінет на чолі з прем’єр-міністром Казімежем Марцинкевичем відмінив рішення попереднього уряду, сформованого лівими партіями, який наказав вивести польські війська з території країни до кінця 2005 року. «Це було надзвичайно важке рішення, але ми брали до уваги той факт, що мандат миротворчих сил ООН у країні було продовжено на увесь наступний рік, а також наполегливі прохання іракської влади про те, щоб ми залишилися в країні», — заявив польський прем’єр. У вересні 2003 року поляки прийняли командування міжнародними миротворчими силами в південній та центральній частині Іраку. В країні було розквартировано 2,5 тисячi польських солдатiв і офіцерів. Зараз у цій країні перебуває близько 1500 польських військових. Миротворчий контингент Польщі є п’ятим за чисельністю в країні серед коаліційних сил після США, Великої Британії, Південної Кореї та Італії.

Теракту в Беслані могли запобігти...

У проведенні контртерористичної операції в Беслані було виявлено цілу низку «прорахунків і недоліків», заявив голова федеральної парламентської комісії з розслідування причин й обставин теракту, скоєного в Беслані 1—3 вересня 2004 року, заступник голови Ради Федерації Олександр Торшин. «Були попереджуючі телеграми голови МВС РФ Рашида Нургалієва й першого його заступника Олександра Чекаліна від 21 та 31 серпня 2004 року», — повідомив він. Торшин зазначив, що в них були вказівки МВС Північної Осетії посилити охорону всіх освітніх закладів у День знань. «Ці вказівки могли запобігти теракту чи перешкодити його здійсненню, проте їх не виконали», — зазначив сенатор. Координація між правоохоронними органами була слабкою, оточенню не вдалося стримати жителів Беслана, які прорвалися в будівлю рятувати дітей. Він додав, що питання про роль федеральних органів влади буде висвітлене комісією в підсумковій доповіді з урахуванням результатів ситуаційної експертизи, повідомляє РІА «Новости».

Газета: 

Додати коментар

Фото Капча
Введіть символи з картинки

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ