Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Коротко / Панорама дня

30 квітня, 2009 - 00:00

Ющенко відкрив в Угорщині пам’ятник жертвам Голодомору

Президент України Віктор Ющенко в рамках офіційного візиту до Угорщини взяв участь у церемонії відкриття пам’ятного знака жертвам Голодомору 1932 — 1933 років в Україні. Пам’ятник розташований в центрі Будапешта на площі Шандора Петефі (лівий берег Дунаю), на перехресті популярних туристичних маршрутів. Ідея пам’ятного знака — свічка пам’яті з білого мармуру з терновим вінком зі сталі чорного кольору. «Цей меморіал — наша спільна святиня. Ми наголошуємо: українці й угорці спільно виступають проти будь-якої загрози. Ми пам’ятаємо про минуле, однак думаємо про майбутнє», — сказав Віктор Ющенко. Президент висловив вдячність Угорщині, парламент якої першим у Європі визнав Голодомор геноцидом українського народу. Також Президент України подякував усім, хто причетний до відкриття пам’ятника, зокрема, державному керівництву та суспільним діячам Угорської Республіки, українській громаді в Угорщині, меру Будапешта Габору Демскі. Учасники церемонії запалили символічні свічки пам’яті й установили їх біля пам’ятника, вшанувавши жертв Голодомору хвилиною мовчання. Після цього відбулося покладення квітів до пам’ятного знаку.

Патріарх Кирило обіцяє розвивати духовний зв’язок України з РФ

Патріарх Московський і Всієї Русі Кирило пообіцяв зробити все, щоб розвивати відносини між Україною та Росією. Про це він заявив учора вранці у Свято-Даниловому монастирі Москви під час зустрічі з прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко. У вітальній промові патріарх зазначив, що Київ для «Російської православної церкви — це наш Константинополь зі своєю святою Софією, це духовний центр російського православ’я, столиця Російської православної церкви». Також патріарх Кирило зауважив значущість «релігійного чинника» у відносинах України та Росії й пообіцяв сприяти тому, «щоб духовний зв’язок справляв благотворний вплив на всі сфери життя». Він висловив надію, що знайде в особі українського уряду партнера. Прем’єр Тимошенко, в свою чергу, поздоровила Кирила з обранням на патріарший престол. Під час зустрічі глава РПЦ подарував українському прем’єру дорожню ікону, яка оберігатиме прем’єра під час поїздок. Натомість Тимошенко подарувала Кирилові дерев’яні, розписані вручну, великодні яйця. Після цього Юлія Тимошенко провела зустріч із главою уряду Російської Федерації Володимиром Путіним, під час якої вона подякувала Росії за те, що сторони знаходять взаєморозуміння щодо імпорту газу. За її словами, це важливо, бо за умов кризи Україна імпортує газ в об’ємах менших, аніж передбачено відповідними контрактами. При цьому Тимошенко підкреслила, що часи, «коли відчувалася певна конфронтація», відходять у минуле.

Iзраїлю — 61 рік

Концертами, феєрверками та пікніками, патріотичними маршами, морським і повітряним шоу відсвяткували вчора ізраїльтяни 61-ту річницю утворення своєї держави. Урочистості почалися напередодні ввечері на горі Ѓерцля у Єрусалимі з церемонії, яка одночасно завершила День пам’яті полеглих воїнів і жертв терактів. Державний прапор, приспущений на знак скорботи за загиблими, було знову піднято, і 12 громадян країни, котрі досягли за минулий рік найбільших успіхів у різних сферах діяльності, запалили 12 смолоскипів, які символізували «12 колін ізраїлевих». За традицією, офіційна частина свята була зведена до мінімуму. Замість помпезних промов — вуличні концерти та «дні відкритих дверей» на армійських базах, виступи льотчиків і парашутистів, парад кораблів ВМС уздовж узбережжя країни. Цього року свято також присвячене 100-річчю від дня заснування Тель-Авіва, повідомляє NEWSru Israel. Ізраїльтяни святкують утворення держави — 61 рік від дня прийняття Декларації про незалежність. Підписання документа відбулося 14 травня 1948 року, чинності він набув наступного дня — 15 травня. Але, як і решта ізраїльських свят, День незалежності відзначається за єврейським місячним календарем — п’ятого дня місяця іяра, який цьогоріч припав на 28 — 29 квітня.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ