Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

Коротко / Панорама дня

12 лютого, 2010 - 00:00

Грецькі держслужбовці проти жорстких заходів економії

Працівники державного сектору провели у Греції масові страйки, протестуючи проти суворих заходів економії, запропонованих урядом задля виходу з кризи. На 24 години вся країна виявилася майже відрізаною від зовнішнього світу: на лінії не вийшли рейсові автобуси, було скасовано всі авіарейси. Здебільшого акції, в тому числі в Афінах і Салоніках, проходили мирно. Протести пов’язані з тим, що соціалістичний уряд, який прийшов до влади у жовтні, намагається за допомогою заходів економії за три роки довести дефіцит держбюджету з торішнього рівня у 12,7% від ВВП (що більш, ніж учетверо перевищує допустимі показники) до 2,7%. Добитися економії передбачається за рахунок урізання зарплат працівників публічного сектору, а також шляхом підвищення пенсійного віку й акцизу на паливо. Низка профспілкових лідерів розцінює намір влади зменшити державні витрати для боротьби з дефіцитом як початок війни проти робітників і представників середнього класу. У відповідь на протести прем’єр-міністр Греції Ѓеорѓіос Папандреу просив державних службовців змиритися з урізаннями й заявив, що, незважаючи ні на що, уряд утілить свої плани в життя.

В Ірані — масові мітинги з нагоди річниці революції

Тисячі прибічників іранського уряду вийшли на мітинги та демонстрації, щоб відзначити 31-у річницю Ісламської революції. Мітинг відкрив президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад, котрий звинуватив Захід у використанні ядерного питання для того, аби загальмувати прогрес Ірану. Він додав, що «країна щойно виробила першу партію урану, збагаченого до 20%, і невдовзі потроїть об’єм вироблюваного ядерного палива». Лідери опозиції Мір Хосейн Мусаві та Мехді Карубі також закликали своїх прибічників у масовому порядку вийти на вулиці. За деякими повідомленнями, їхні прибічники вийшли на вулиці Тегерана, проте сили безпеки відкрили вогонь і застосували сльозогінний газ для їхнього розгону. Про це повідомили іранські опозиційні веб-сайти, згідно з даними яких, також стався напад на одного з лідерів опозиції Мехді Карубі. Сам Карубі повідомив про напад на нього в інтерв’ю Бі-бі-сі й додав, що його сина заарештовано. Незалежного підтвердження цієї інформації поки що немає. Раніше іранська влада попередила опозицію, що будь-які акції у день річниці ісламської революції 1979 року придушуватимуться. Антиурядові інтернет-сайти закликають протестуючих одягти зелені маски або інші елементи одягу зеленого кольору, який опозиція зробила «своїм» після протестів із приводу виборів торік у червні. Тоді акції протесту супроводжувалися кровопролитними зіткненнями, що відтоді так і не припинилися остаточно.

Газета: