У тебе є вороги? Добре. Значить, у своєму житті ти щось колись відстоював
Вінстон Черчілль, британський політик та державний діяч, письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури

Коротко / Панорама дня

8 липня, 2011 - 00:00

Туск: Польща докладе максимум зусиль для успіху переговорів Україна — ЄС

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, представляючи в Європейському парламенті програму польського головування в ЄС, висловив надію, що Європі вдасться зберегти стабільність. Навіть попри серйозну кризу, яку зараз переживає Європа, Туск упевнений, що це найкраще місце для життя, і він не ставить під сумнів ідею існування «єдиної зони». «Європа, зі своїми інституціями, своїм бюджетом і своїми цілями, не є джерелом кризи. І помиляються ті, хто впевнений у протилежному. Обмежувати Європу та її повноваження на цьому етапі, укорінювати ідеї націоналізму, у відповідь на кризу, було б великою помилкою», — підкреслив він.

Для Дональда Туска — євроінтеграція залишається одним із пріоритетних напрямків. Гарантування європейської безпеки на всіх рівнях — інший важливий пункт його програми. У рамках стратегії «відкрита Європа» Туск виступає за розвиток єдиного ринку. Безпечна, добре захищена, без внутрішніх бар’єрів Європа, сказав польський прем’єр, не повинна боятися відкритості. За його словами, шість місяців польського головування в ЄС стануть часом прогресу в переговорах із державами, які прагнуть до європейського співтовариства. «Східне партнерство, завершення процесу прийняття до ЄС Хорватії (шляхом укладення договору), договір про асоціацію з Україною, мудра й продумана допомога для тих, хто хоче демократії в Північній Африці, — все це завдання, які в разі їхнього виконання, зміцнять Європейський Союз», — підкреслив прем’єр-міністр Польщі. На прес-конференції за підсумками свого виступу в Європарламенті Дональд Туск запевнив, що докладе максимум зусиль, щоб переговори ЄС із Україною про асоціацію були успішними.

Кемерон обурений медіаполітикою та етикою у Британії

У Великій Британії триває скандал навколо медіаімперії Руперта Мердока «News Corporation», до складу якої входять, зокрема, The Times та Wall Street Journal. У центрі уваги — недільний таблоїд News of the World, котрий звинувачують у прослуховуванні телефонних розмов жертв теракту 2005 року в Лондоні, перехопленні повідомлень, які адресувалися родичам загиблим в Іраку солдатам, а також у незаконному використанні голосової пошти зниклої у 2002 році і знайденої вбитою неповнолітньої Міллі Доулер. Видання використовувало записи дівчини в розмові з батьками, тим самим вселяючи в них надію, що дівчина жива. Новина про телефонне прослуховування сколихнула британську громадськість. До обурень долучився й уряд. У середу прем’єр-міністр Девід Кемерон у виступі в Палаті громад пообіцяв сприяти розслідуванню. «Цей випадок значущий, і нам необхідно звернути увагу на дві життєво важливі речі. По-перше, на попереднє поліцейське розслідування (нагадаємо, що слідства щодо теракту і вбивства дівчини тривали довго. — А.С. ) і чому воно не дало пояснення тому, що сталося. І по-друге, ми повинні звернути увагу на поведінку окремих особистостей і окремих медіаорганізацій. Окрім того, потрібно переглянути медіаполітику і етику в країні. Кожен в нашій державі та в цьому залі повинен повстати проти того, що ми чули й бачили на екранах своїх телевізорів». Підозрюють у хабарництві й представників британської поліції, котрі нібито допомагали таблоїду діставати записи. Тим часом власник медіаімперії Руперт Мардок заявив, що це буде абсолютно жахливо, якщо обвинувачення газети News of the World у перехопленні повідомлень виявиться правдою, повідомляє Алла САДОВНИК, Літня школа журналістики газети «День».

США просять палестинців не квапитися з незалежністю

Вашингтон застеріг керівництво Палестинської адміністрації від спроб домогтися в ООН у однобічному порядку визнання незалежності майбутньої палестинської держави. Представник Держдепартаменту Вікторія Ньюланд повідомила, що США намагаються посадити ізраїльтян і палестинців за спільний стіл переговорів після багатомісячного простою в мирному процесі. За її словами, ініціатива палестинців поставити в ООН на голосування питання про визнання їхньої держави без урегулювання спірних моментів із Ізраїлем не сприяє розвиткові мирного процесу. У ці дні з візитом у Вашингтоні перебуває головний парламентер з питання мирного врегулювання на Близькому Сході з палестинського боку Саєб Ерекат. Він провів переговори із чинним посланцем президента США на Близькому Сході Девідом Гейлом.

Європарламент закликав російську владу гарантувати вільні й чесні вибори

Учора Європейський парламент ухвалив резолюцію про передвиборну ситуацію в Росії. Початковий, досить жорсткий, текст документа було затверджено практично без поправок, повідомив Інтерфакс. Закордонні депутати закликають російську владу гарантувати вільні й чесні вибори до Держдуми. Так само вони висловлюють жаль у зв’язку з тим, що опозиційній партії ПАРНАС було відмовлено в реєстрації. Співголова цього об’єднання Михайло Касьянов у ефірі «Эха Москвы» позитивно оцінив резолюцію Європарламенту. У свою чергу, Борис Нємцов повідомив радіостанцію, що в резолюції міститься заклик скасувати заборону на його виїзд за межі Росії. Напередодні європейські законодавці провели з цього приводу дебати. На пленарному засіданні парламенту Євросоюзу були присутні й самі співголови ПАРНАСу Борис Нємцов і Михайло Касьянов. У Страсбурзі опозиціонери розповіли європейським парламентарям, що в Росії немає вільних виборів, оскільки влада не допускає до них не схвалену Кремлем опозицію. Нємцов нагадав, що останні чотири роки влада через «абсолютно надумані», з погляду опозиціонера, причини відмовила в реєстрації ще восьми різним політичним організаціям.

Газета: