Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Коротко / Панорама дня

29 квітня, 2011 - 00:00

Зі святами, дорогі читачі!
І — до зустрічі після канікул

Наступна наша з вами зустріч, шановні читачі, відбудеться 11 травня. Вітаємо вас із наступними святами — 1 Травня та Переможним травнем, яке можна відзначити ударною працею на городах і присадибних ділянках. Ну, а щоб прикрасити нашу вимушену розлуку, ми підготували для вас «товсте» число «Дня», якого, сподіваємося, вистачить на всі весняні канікули.

Благодійний фонд «Ніжен» відзначив підприємців-меценатів регіону

За ініціативи Благодійного фонду «Ніжен» та асоціації «Об’єднання підприємств Ніжинщини» підприємці району взяли активну участь в акції «Подарунок рідній школі», яка відбулася у рамках відкриття у Ніжині фотовиставки «День-2010». Завдяки благодійній допомозі у розмірі п’ятнадцяти тисяч гривень фактично всі школи, бібліотеки та просвітницькі заклади Ніжинщини отримали книги з «Бібліотеки «Дня» та передплату на газету (детальніше про акцію та відкриття фотовиставки у Ніжині «День» вже повідомляв своїм читачам у матеріалі «Ніжна зустріч з Ніжином» — № 52-53 від 25 березня 2011 р.). Днями у Ніжинській центральній бібліотеці ім. М. Гоголя, де вже зберігається робота Людмили Гошко «Чорний та рудий», яка була визнана жителями міста найкращою, представники Благодійного фонду «Ніжен» відзначили спеціальними подяками усіх тих підприємців, які підтримали ініціативу й долучилися до акції «Подарунок рідній школі». Про це «Дню» повідомив співробітник Фонду Микола Науменко. Спеціальні подяки отримали керівники підприємств регіону Микола Шкурко, Анатолій Литвин, Сергій Кот, Марина Козирєва, Володимир Вощевський, Олександр Вольський, Микола Полуда, Сергій Гайдей, Іван Кобижча, Олександр Борисенко, а також приватні підприємці Анатолій Лінник, Володимир Стрілко, Іван Вовкогон та С. Опанасенко.

«Бунт» приніс перемогу українській композиторці

Юлія Гомельська — автор твору «Бунт», взяла участь (завдяки підтримці фонду Арсенія Яценюка «Відкрий Україну») в Міжнародному Всесвітньому музичному фестивалі World New Music Days, що проходив у Загребі (Хорватія). З понад 400 музичних робіт із усього світу журі фесту відібрало для виконання 68 творів. Українська музика була репрезентована твором Юлії Гомельської, що завершував концерт, який із великим успіхом виконав Хорватський симфонічний духовий оркестр під керівництвом диригента Томіслава Фачіні. Юлія Олександрівна не вперше представляє Україну на цьому престижному фестивалі, її твори були відібрані на конкурсній основі для виконання на ISCM-фестивалі в Люксембурзі в 2000 році, у Гонконгу — в 2002-му, в Швейцарії — в 2004-му, у Швеції — в 2009-му. Вона є лауреатом національних (1993, 1995) та міжнародних композиторських конкурсів у Франції (2006), Бельгії (2003), Великій Британії (1996), лауреат Премії ім. Б. Лятошинського (2011) та Муніципальної премії (Одеса, 2006). Гомельська має ступінь майстра музики з композиції з відзнакою від Гілдхольської школи музики і драми та City University of London (Велика Британія, 1996). Ю. О. Гомельська — кандидат мистецтвознавства, доцент Одеської державної музичної академії ім. Нежданової, учасниця багатьох міжнародних фестивалів та проектів, авторка творів у всіх жанрах сучасної класичної музики.

До Львова — по дитячу книжку!

Учора в місті Лева стартував Міжнародний дитячий фестиваль. А розпочався він велелюдним парадом дітлахів, вбраних у костюми улюблених літературних персонажів: Львовом крокували принци та принцеси, королі та королеви, зайчики, лисички, Пепідовгіпанчохи, феї та слоненята, а також учасники танцювальних і театральних дитячих колективів, спортсмени і загалом найкращі маленькі читачі з усіх куточків України. «Цього року ми змінили формат фестивалю: підготували багато ігор і розваг для дітей, — розповіла «Дню» організатор фестивалю, президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль. — І всі будуть надзвичайними, адже на справжньому фестивалі має бути стільки цікавих подій, як на небі зірочок!». А подій насправді заплановано багато — близько трьох сотень. Серед них, зокрема, — фестивалі читання «Книгоманія» та дитячої творчості, виставка ілюстрацій за участю литовських та українських художників, книжковий ярмарок «Форум-дітям», а також 120 годин безкоштовних майстер-класів. Фестиваль триватиме три дні. Для дітей — гостей заходу та їхніх батьків працюватимуть 15 розважально-пізнавальних зон, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Фахівці Оксфорду прогнозують скорочення працездатного населення в Україні на шість мільйонів

Нещодавно фахівці Oxford Economic Forecasting провели дослідження і встановили, що до 2030 року кількість працездатного населення в Україні зменшиться на шість мільйонів людей. Таким чином, Україна вийде на четверте місце серед країн світу за темпами падіння кількості працездатного населення. Перше місце в цьому рейтингу займає Росія — до 2030 року кількість працездатного населення в цій країні зменшиться на 17 мільйонів осіб. Крім того, в Польщі кількість працездатного населення зменшиться на чотири мільйони, в Білорусі — на 1,15 мільйона, в Молдові — на 489 тисяч осіб. Найбільший приріст працездатного населення буде в Індії — 241 мільйон, у Пакистані — 62,93 мільйона, Нігерії — 54,4 мільйона, повідомляє «Рідна країна». Нагадаємо, в березні 2011 року офіційний рівень безробіття зберігся на рівні лютого — 2,2%. Станом на 1 квітня в Державній службі зайнятості було зареєстровано 614 тисяч безробітних. На 1 березня в Держслужбі зайнятості було зареєстровано 617 тисяч безробітних.

Сидячий протест

Болівійські пенсіонери влаштували в центрі столиці країни Ла-Пас сидячу акцію протесту проти політики президента Ево Моралеса. Подібні багатотисячні мітинги проходять також у багатьох інших містах Болівії. Болівійці перекривають основні магістралі країни. Пенсіонери вимагають від уряду підвищення пенсій, а працівники освітньої сфери та системи охорони здоров’я й шахтарі проводять страйки з вимогою збільшити заробітну плату на 15%. Активісти профспілкових організацій домагаються особистої зустрічі з президентом Моралесом, який сам є лідером профспілки і прийшов до влади в результаті схожих акцій протесту. Нагадаємо, виступи болівійців, невдоволених політикою Моралеса, почалися ще з березня 2011 року.

Лівійські повстанці просять «озброїти» революцію

Лівійські повстанці влаштували військовий парад у Бенгазі із закликами «озброїти» революцію, й у той же час вони виступили проти втручання наземних військ іноземних країн у конфлікт між повстанцями та військами полковника Муаммара Каддафі. Вулицями Бенгазі пройшли тисячі демонстрантів із трибарвними прапорами перехідного уряду. Тим часом днями французький письменник і філософ Бернар-Анрі Леві — переконаний прибічник лівійських повстанців — представив у Бенгазі звернення до Муаммара Каддафі, підписане вождями та представниками кожного з 61 племені Лівії. Як повідомляє Al-Jazeera, в документі вожді заявляють, що їх ніщо не розділить. «Перед загрозою втрати єдності нашої країни, зіткнувшись із обманом і пропагандою з боку диктатора та його родини, ми одностайно оголошуємо: нас ніщо не розділить», — сказано в листі. Підписанти наполягають, що поділяють ідеали «вільної, демократичної й єдиної Лівії». За їхніми словами, після відходу Каддафі країна буде єдиною — зі столицею в Тріполі, в ній буде громадянське суспільство — «як ми всі того хочемо».

Янукович пообіцяв Алієву «розморозити» карабахський конфлікт

Україна сприятиме вирішенню «заморожених» конфліктів під час свого головування в ОБСЄ в 2013 році. Про це сказав Президент України Віктор Янукович у інтерв’ю азербайджанському агентству Trend напередодні офіційного візиту до Азербайджану. За словами Януковича, позиції України й Азербайджану з більшості питань регіональної політики грунтуються на близьких підходах. «Ми вважаємо, що забезпечення миру, безпеки й стабільності на теренах ОБСЄ є тим ключовим чинником, що сприятиме економічному розвитку країн в цілому, підвищенню рівня життя їхніх громадян. У свою чергу хочу запевнити, що позиція України щодо врегулювання нагірно-карабахського конфлікту залишається незмінною і грунтується на пошані суверенітету й територіальної цілісності Азербайджану в міжнародно визнаних кордонах», — підкреслив Янукович. А вчора, після Третього засідання Ради президентів України й Азербайджану, Віктор Янукович і Ільхам Алієв підписали план заходів багатосторонньої співпраці між Україною і Азербайджаном на 2011 — 2015 роки й спільну заяву президентів про подальший розвиток відносин стратегічного партнерства.

На півдні США від буревіїв і торнадо загинули десятки людей

Сильна буря в штаті Алабама призвела до загибелі не менше 45 осіб, а з урахуванням загиблих в інших південних штатах, загальна кількість жертв становить, щонайменше, 59 осіб. Буревії і смерчі пройшли через всі південні штати США від Техасу до Джорджії. У штаті Міссісіпі загинули 11 людей, дві людини в Джорджії і по одній — в Арканзасі і Теннесі. Штормовий фронт повинен був за прогнозами вдарити по штатах Північна і Південна Кароліна до вечора в середу за місцевим часом, а потім піти на північний схід. Губернатори Алабами, Арканзаса і Теннесі оголосили надзвичайний стан у штатах через загрози нових смерчів, дощів і ураганного вітру. Мер міста Тускалуса Волтер Меддокс повідомив, що не менше 15 мешканців міста загинули внаслідок урагану. «Місто дуже постраждало від торнадо, який залишив свій руйнівний слід у центрі міста», — заявив мер. Лікарня в Тускалуса, в якому проживає близько 83 тис. мешканців, повідомила, що в приймальну палату прибуло близько 100 людей. У штаті Алабама без електрики залишилося 335 тис. осіб. Більшість загиблих в південних штатах були розчавлені падаючими деревами чи стали жертвами зіткнень автомобілів з деревами, що завалилися.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments