Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Лівія починає виплату компенсацій

22 серпня, 2003 - 00:00

Уряд Лівії розпочав виплату $2,7 млрд. компенсації сім’ям жертв катастрофи літака компанії Pan Am, який 1988 року загинув над шотландським містечком Локербі. Минулого тижня Лівія офіційно визнала відповідальність за організацію вибуху в літаку і погодилася у кілька етапів виплатити кожній сім’ї по $10 млн., передає агентство Рейтер.

Після визнання Лівії, Британія та Болгарія запропонували проект резолюції Ради Безпеки ООН про зняття санкцій, що діяли стосовно цієї країни з 1992 року. Якщо ООН погодиться скасувати санкції, Лівія спочатку виплатить кожній сім’ї по $4 млн. Вона готова виплатити ще по чотири мільйони після того, як США скасують свої власні санкції. Якщо ж американський уряд викреслить Лівію зі списку країн, сприяючих терористам, сім’ї загиблих отримають ще по два мільйони доларів. За даними з дипломатичних джерел, Рада Безпеки ООН, швидше за все, проголосує з цього питання не раніше наступного тижня.

Внаслідок вибуху літака компанії Pan Am загинули всі 259 пасажирів та 11 жителів містечка Локербі. 1999 року санкції ООН стосовно Лівії призупинили, оскільки ця країна передала правосуддю двох підозрюваних в організації вибуху на борту літака. У січні 2001 року одного із них засудили до довічного ув’язнення. Однак, за словами спостерігачів, на шляху до повного скасування санкцій Лівія може зіткнутися ще з однією перешкодою. Уряд Франції заявив, що до будь- яких домовленостей мають входити компенсаційні виплати сім’ям 170 жертв катастрофи французького літака, який вибухнув 1998 року. Цю авіакатастрофу також пов’язують з Лівією.

Тим часом Болгарія відкинула припущення, що її співавторство проекту резолюції РБ ООН пов’язане з судом у Лівії над шістьма болгарськими лікарями. Їх звинувачують у зараженні СНІДом чотирьохсот лівійських дітей.

Віра КОВТИХА
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ