Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

Олімпіада на Олімпі

25 січня, 2001 - 00:00

КАСЕТБОЛ

Ігровий вид спорту, що обіцяє переможцеві чималі дивіденди. Як майданчик для гри звичайно використовується просторий кабінет якої-небудь високопоставленої персони. Одна команда («правдолюби») намагається стусанами загнати лежачий на паркетній підлозі включений цифровий диктофон під плюшевий диван або крісло. Інша команда («охоронці») старається перешкодити їм зробити це. У разі успіху перших, один з них через один-два тижні повертається на ігрове поле, щоб витягнути з хитрого приладу отриманий аудіозапис. Після цього — «халявна» поїздка за кордон і безбідна старість сміливцю забезпечена.

Політичне орієнтування. Тут також необхідні командні дії. Група спортсменів, орієнтуючись за компасом, знаходить центральну площу міста. Там вона за лічені секунди розбиває наметовий табір і розвертає антипрезидентські лозунги. Після цього їх суперники за допомогою доброго слова і кирзового чобота переконують маніфестантів в неправильності їх політичної орієнтації. Як і всякий контактний вид спорту, цей характеризується високим травматизмом.

IМПЛЕМЕНТАЦИЯ З ПЕРЕШКОДАМИ

Тут все дуже просто. Всенародновибраний легкоатлет тікає від розлючених виборців, незадоволених байдужістю бігуна до підсумків їх волевиявлення. При цьому він повинен подолати різноманітні перешкоди, розставлені на його шляху Конституцією, Президентом і здоровим глуздом.

ВIЛЬНА БОРОТЬБА ЗА СВОЄ КРIСЛО

У цьому виді спорту використовується старовинна традиція: в жодному разі з доброї волі не залишати добре насиджене тепле крісло. Нехай шумлять журналісти і обурюється прокуратура. Нехай тебе підозрюють в контрабанді, дачі хабаря і ухилянні від сплати податків. Усміхайся в об’єктиви, стверджуй, що все це «дурниці», а головне тримайся як можна міцніше за любий серцю предмет меблів. Деякі спортсмени настільки проникаються духом боротьби, що відірвати їх від крісла здатне тільки особисте втручання голови олімпійського руху Самаранча.

Олексій БЕГЕМОТОВ, Сiмферополь
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ