Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців
Євген Коновалець, український військово-політичний діяч, організатор ОУН

Пан або пропав

Учора Юлія Тимошенко зробила сміливий і ризикований крок
11 квітня, 2008 - 00:00
ФОТО УКРIНФОРМ

Кількість бажаючих стати столичним градоначальником зростає просто на очах. Їх уже понад 150 осіб. Учора до фаворитів соціологічних опитувань — Черновецького й Кличка — додався ще один серйозний кандидат — Олександр Турчинов. На міжпартійній конференції в Українському домі Юлія Тимошенко хвилин 10 перераховувала достоїнства Олександра Валентиновича. Він і «людина найвищої порядності», й професійний економіст, і добрий господарник, і має бездоганні організаторські здібності. Одним словом, БЮТ «віддає Києву найкраще, що в нього є».

Низький рейтинг Турчинова Юлію Володимирівну, напевно, не бентежить. По-перше, Тимошенко не довіряє соціологам, які, за її словами, на всіх виборах занижували рейтинг БЮТ. По-друге, вона не вірить, що кияни вдруге наступлять на ті самі граблі й знову оберуть Черновецького:

— Сьогодні багато говорять, що в нього великі шанси. Якщо у таких кандидатів у столиці України, інтелектуальному та духовному центрі держави, є шанси, тоді вся країна шансу не має. Я не знаю, скільки він гречки розніс, скільки грошей роздав і обідів згодував. Але я точно знаю, що не можна бути таким сліпим, глухим і абсолютно безрозсудним, щоб не усвідомлювати, на яку суму Київ був пограбований. Якщо кілограмами гречки можна заляпати очі, то тоді Черновецький поза конкуренцією. Але я вірю, що в киян зовсім інші погляди...

Приємно вірити в краще.

Що стосується списку БЮТ у Київраді, то перша п’ятірка виглядає так: Юлія Тимошенко, Олександр Турчинов, Микола Томенко, Олександр Зінченко та Анатолій Хостікоєв. Присутність Зінченка в першій п’ятірці Тимошенко пояснила тим, що це «професійна, патріотична й чесна» людина.

Також у прохідній частині списку є прізвище політтехнолога Олега Медведєва. Примітно, що сам Медведєв про це не знав. На вітання кореспондента «Дня» він відреагував так: «Я не знаю. От у Росії також Медведєв переміг».

Одним словом, учора було поставлено великий хрест на ідеї єдиного кандидата. І це, схоже, аж ніяк не подобається керівникові Секретаріату Президента Віктору Балозі. Він звинуватив Юлію Тимошенко в егоїзмі, а також у розвалі коаліції й «очевидній співпраці з опозиційною Партією регіонів».

У відповідь Юлія Тимошенко урочисто пообіцяла «страждати» за коаліцію й далі: «Демократична коаліція у Верховній Раді — це всією нашою командою вистражданий результат. Я дуже ціную єдність демократичної коаліції, я не допущу, щоб окремі функціонери й випадкові люди руйнували цю єдність».

Олена ЯХНО, «День»
Газета: