Єдине виправдання існування військової промисловості – це безпека народу
Альфред Нобель, шведський хімік, винахідник динаміту, засновник Нобелівських премій

По щаблині вниз, але з... оптимізмом

Міжнародний інститут менеджменту представив Щорічний рейтинг конкурентоспроможності країн світу
21 травня, 2010 - 00:00

2010 року Україна посіла 57-ме, передостаннє, місце у Щорічному рейтингу конкурентоспроможності країн світу IMD World Competitiveness Yearbook. Цей рейтинг, починаючи з 1989 року, публікує провідна європейська бізнес-школа IMD-Lausanne (International Institute for Management Development, Лозанна, Швейцарія), а ексклюзивним партнером проекту в Україні виступає Міжнародний інститут менеджменту (бізнес-школа МІМ-Київ).

«Ми ні з ким не змагаємося. Це об’єктивна оцінка, яка дозволяє порівняти наше економічне становище з відповідними показниками інших країн. Ми робимо це для того, щоб вказати, що ж потрібно робити для поліпшення економічної ситуації в країні», — говорить президент МІМ-Київ Ірина Тихомирова.

Презентуючи результати дослідження, координатор пректів МІМ-Київ Наталія Палій зауважила, що наша держава вперше увійшла до цього рейтингу 2007 року і протягом чотирьох років поспіль демонструє негативну динаміку просування його сходинками. В той же час, за її словами, останнє дослідження продемонструвало позитивні очікування власне самого бізнесу стосовно економічного розвитку на найближчий час.

Нагадаємо, що рейтинг ѓрунтується на понад 320 показниках, які розподіляються на чотири основні групи — «Макроекономічні показники», «Ефективність влади», «Ефективність бізнесу», «Інфраструктура» (це так звані фактори конкурентоспроможності). Причому дві третини всіх показників становить національна статистика та статистичні дані, акумульовані міжнародними дослідницькими організаціями, за попередній рік, третину — результати управлінського опитування. МІМ-Київ як партнерський інститут надає IMD-Lausanne національну статистику, аналітику, а також проводить опитування національного бізнесу. В опитуванні беруть участь слухачі МІМ-Київ — топ-менеджери та власники бізнесу з різних регіонів України та різних галузей економіки, які являють собою репрезентативну вибірку для управлінського опитування.

За словами Палій, за більшістю підгруп визначених показників 2010 року Україна посіла нижчі позиції, ніж попереднього року. Особливо різке погіршення рейтингу спостерігається у підгрупі «Міжнародна торгівля» (20-те місце 2009 року, 50-те місце 2010 року), «Іноземні інвестиції» (29-те місце 2009 року, 46-те місце 2010 року). Продовжилося падіння у підгрупах показників «Національна економіка» (2009 р. — 55-те місце, 2010 р. — 57-ме місце) та «Продуктивність і ефективність» (2009 р. — 57-ме місце, 2010 р. — 58-ме місце). «А за підгрупами показників «Інституційні рамки», «Бізнес-законодавство», «Охорона здоров’я та довкілля» Україна демонструє прикру стабільність, постійно перебуваючи на передостанніх позиціях рейтингу (від 52-ї до 58-ї)», — підсумовує Палій.

Серед причин рейтингового відставання України експерти МІМ-Київ виділяють кризовий фактор, який не міг не позначитися на статистиці. Однак, не зважаючи на непривабливі статистичні дані, цьогорічне рейтингове дослідження виявило досить цікавий факт. За словами Тихомирової, оцінки українських бізнесменів щодо макроекономічної ситуації, ефективності влади та ефективності бізнесу виявилися кращими, ніж минулого року. «Бізнес помітив покращання у впливі політики Нацбанку на економічний розвиток, у доступі компаній до фінансування за рахунок фондового ринку, ефективності малого та середнього бізнесу, прозорості фінансових інституцій, ефективності фінансового та банківського регулювання, захисті прав акціонерів тощо», — говорить вона. Тобто протягом минулого року підприємці пристосувалися до кризової ситуації, поліпшили внутрішню структуру управління, оптимізували грошові потоки і стали стабільнішими та ефективнішими.

Всі названі фактори допомогли вітчизняному бізнесу оперативно реформатуватися зсередини і таким чином набути міцного імунітету, доповнює вищесказане професор кафедри економіки та менеджменту МІМ-Київ Володимир Данько.

Наталія БІЛОУСОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments