Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Повернення «динозавра»

Вранці — коаліція, в обід — прем’єр, увечері — фуршет?
11 березня, 2010 - 00:00

Найімовірніше, саме так сьогодні розвиватимуться події. До коаліції Партії регіонів, блоку Литвина, КПУ і перебіжчиків увійде орієнтовно 230 депутатів. Підписи вже зібрані. Приблизно 5 — 6 від НУ-НС і стільки ж від БЮТ. А більше і не треба.

У січні 2004 року з легкої руки Інни Богословської з’явився термін «азаровщина». Ось цитата з її заяви шестирічної давнини: «Потворна система призводить до постійних інституційних помилок і не дозволяє виробляти необхідну стратегію і тактику. Потворна система породжує потворні явища, до яких відноситься, зокрема, і «азаровщина». Але можна не сумніватися, що сьогодні Інна Германівна без жодного слова проголосує за Миколу Яновича. Як-то кажуть, хто давнє пом’яне, той лиха не мине.

У кулуарах Ради говорять про призначення Азарова як про доконаний факт. Комуніст Леонід Грач намагався переконати кореспондента «Дня», що краще Азарова кандидатури не знайти:

— Зараз потрібні динозаври. А кого ставити прем’єром? Хлопчиків, які лише 35 років відсвяткували і комсомольські банки постворювали? Це має бути дійсно «динозаврище», який візьме, якщо хочете, під ручне керівництво і чиновників, і економічний стан, і фінансові потоки. Це може зробити лише Азаров.

— З’явилася інформація, що Тігіпко теж очолить економічний блок, як вони спрацюються?

— Якщо Азаров буде прем’єром, то вже не дуже важливо, хто буде віце-прем’єром з економіки. У Миколи Яновича досить харизми, аби провести свою лінію.

— А комуністи ввійдуть до складу уряду?

— Обов’язково. Але поки що жодних квот немає. Є лише розрахунки вашого брата-журналіста, — відбувся жартами Грак.

І дійсно, інтернетом уже гуляють списки уряду. Нова влада обіцяє сьогодні-завтра не лише парламентську коаліцію, але й Кабінет Міністрів України. З чуток, Віктор Янукович змушений погодитися з пропозицією ввести в уряді 6 — 7 посад віце-прем’єр-міністрів, щоб задовольнити амбіції всіх регіоналів. Мінфін, за неофіційною інформацією, очолить давній соратник Миколи Азарова — Вадим Копилов. Портфелі міністрів палива та енергетики та промислової політики нібито дістануться відповідно Сергію Тітенку і Василю Гурєєву. Можливо, в уряд повернуть Володимира Семиноженка на посаду гуманітарного віце-прем’єра.

Тим часом Віктор Янукович пообіцяв послам Великої вісімки і Європейського Союзу, що звернеться до Конституційного Суду щодо легітимності створюваної для нього коаліції. Мовляв, дивіться, який я законослухняний.

Але всі ми прекрасно знаємо, як «оперативно» приймає рішення наш Конституційний Суд. Він може вирішувати роками. За цей час можна і коаліцію створити, і дострокові вибори провести.

Мабуть, сьогодні головне питання: чи вартий новий уряд того, щоб заради нього проводити рішення сумнівної легітимності? Чи будуть там люди, здатні провести дієві реформи і вивести країну з кризи? Регіонали запевняють, що відійдуть від «квотного принципу» і створюватимуть уряд професіоналів. Що ж, подивимося, яких професіоналів збере Віктор Янукович? Це стане відомо вже найближчими днями.

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ