Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Проект бюджету голосує проти Кучми

Він передбачає вимирання понад 300 тисяч українців
4 вересня, 1999 - 00:00

Усі слова чинного Президента, який хоче стати й наступним, про «наявні досягнення» та подальші плани розвитку блідніють лише перед однією цифрою з проекту бюджету на 2000 рік, що обговорювався в Кабміні. Згідно з цим проектом, «2000 року середньостатистична чисельність населення країни становитиме 49,606 млн. осіб (1999 року — 49,932 млн. осіб)», повідомляє Інтерфакс-Україна. Водночас, кількість зареєстрованих безробітних збільшиться майже на 400 тисяч (до 2 млн. осіб).

Отож стає зрозумілою методика розрахунку запланованого в проекті бюджету підвищення середньомісячної заробітної плати робітників і службовців до 208,1 грн., а працівників колективних сільгосппідприємств — до 99 грн. Гроші тих, кого викинуто з ринку праці, буде розділено між тими, хто залишився. У бюджет закладено й міну великої вибухової сили. Як сказав «Дню» голова парламентського підкомітету з питань витрат державного бюджету Олександр Турчинов, зовнішні борги України на початок 2000 року становитимуть 11,4 млрд. грн., що, за його словами, фактично дорівнює половині державного бюджету. З цієї суми 2000 р. слід повернути 7,5 млрд. грн. Як повідомив О. Турчинов, для повернення планується взяти 6,8 млрд. грн. нових кредитів. Але на початку року, на думку О. Турчинова, між цими двома цифрами може статися валютний розрив — кредити не надійдуть, а борги слід буде віддавати.

Саме цим пояснюються намагання уряду сформувати бюджет з профіцитом. Але проти цього повстали майже всі представники відомств — міністерства оборони, вугільної промисловості, праці та соціальної політики, Пенсійний фонд, що можна оцінити як справжню кризу виконавчої влади. Мінфіну, Держподатковій адміністрації доручено доопрацювати проект, збільшивши дохідну частину. Чи варто запитувати, за рахунок кого вона зростатиме? Не виключено, що, як наслідок, темпи вимирання населення України навіть перевищать ті, що окреслені в даному проекті. Чи не дає це підстав виборцям України закликати до відповідальності людину, яка очолює нині виконавчу владу, і, незважаючи на всім відомі підсумки своєї діяльності, претендує на новий мандат? Чи знайдуться в нашій країні люди, які голосуватимуть за вимирання свого народу?

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ