У літописців є найстрашніша зброя – замовчування
Павло Загребельний, український письменник, громадський та політичний діяч, Герой України

РЕГIОНИ

5 грудня, 2003 - 00:00

Нові керівники силових відомств краю «вдарять» по заборгованості із зарплати

Новим начальником управління СБУ в Хмельницькій області став Микола Вавринчук. 50-річний генерал-майор М. П. Вавринчук має педагогічну та спеціальну освіту, кандидат політичних наук. Тут, у Хмельницькому, він свого часу починав службу, яку продовжував на керівних посадах у Тернопільській, Чернігівській областях і в центральному апараті СБУ. Його попередник генерал-майор В’ячеслав Гордієнко одержав таку ж посаду в іншій області, повідомила прес-група управління СБУ. Раніше ж відбулася зміна керівництва в міліцейському відомстві — начальником управління МВСУ став Володимир Макогончук. Він почав, як кажуть у Хмельницькому, з ретельного прання міліцейських мундирів. Прокурор області Іван Сибіга заявив для «Дня», що мав коротку зустріч iз новим Генпрокурором Геннадієм Васильєвим. На його запитання про ситуацію в краї Іван Сибіга відповів прямо, що найгострішою проблемою залишається велика заборгованість із зарплатні. Геннадій Васильєв побажав прокуророві області успіхів у подальшій роботі. Отож місцеві спостерігачі, обговорюючи кадрові зміни в силових відомствах, прогнозують, що кожне з новими силами й у свій спосіб «вдарить» по заборгованості із зарплатні, що на 1 жовтня 2003 року становила 67 мільйонів 633 тисячі гривень, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Економічна співпраця Закарпаття та Угорщини розпочнеться з туризму

Днями в малому залі Закарпатської облдержадміністрації для представників ЗМІ дав прес-конференцію державний секретар міністерства економіки та транспорту Угорщини Дюла Гаал. Про силові лінії розвитку взаємного співробітництва Д.Гаал сказав таке: «Залізничний рух між Чопом та Будапештом налагоджено давно. Та цього мало. Потрібні нові кроки до взаємодії. І вступ до ЄС нас не роз’єднає, а ще більше схилить до співпраці в різних галузях економіки, насамперед — у залізничному та автомобільному транспорті, що відіграє ключову роль для подальшого розвитку всіх галузей економіки. Важливе значення надається цьому в Концепції транспорту Угорщини. Українсько-угорська міжурядова комісія створила спеціальну групу для вивчення питань промисловості. Найближча мета її — проведення спеціальної конференції щодо розвитку торговельно-економічних відносин, аби українські підприємці могли проінформувати угорських про свої можливості для розвитку інвестиційної діяльності. А найперше ми обговорили з головою облдержадміністрації Іваном Різаком спільні можливості для втілення в життя туристичних проектів. Зокрема сільського, або зеленого», як повiдомив Василь ЗУБАЧ, Ужгород.

Діти з Суходольська поїхали оздоровлюватися до Трускавця

Цього тижня перша група дітей із Суходольська Луганської області в складі 30 осіб, які перехворіли гепатитом А, відправилася на оздоровлення до Трускавецького дитячого спеціалізованого санаторію «Джерело» Львівської області. У санаторії діти оздоровлюватимуться за рахунок державного бюджету при сприянні обласного управління у справах сім’ї та молоді. На момент спалаху епідемії гепатиту А, який стався в Суходольську влітку цього року, в місті було зафіксовано 2 тис. 641 хвора дитина, з них 1 тис. 42 особи проживали в районі спалаху епідемії та 1 тис. 598 — за його межами. Під час літніх канікул 940 дітей пройшли оздоровлення на базі дитячих таборів «Алмаз» і «Кристал» Харківської та Донецької областей. Деякі хлопці та дівчата — в дитячих лікувально-профілактичних установах Євпаторії й таборах Луганської області. Тепер 30 маленьких суходольців зможуть оздоровитися в санаторії, який спеціалізується саме на обслуговуванні дітей, що перенесли шлунково-кишкові та інфекційні захворювання. Вартість путівки становить 780 грн., повiдомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

Гепатитом А на Житомирі зайнялася прокуратура

Як поінформувала «День» прес-секретар прокуратури Житомирської області Тетяна Гоша з посиланням на заступника прокурора області Віктора Титова, за наслідками перевірок щодо фактів захворювання дітей на гепатит А в обласному центрі (за станом на четвер лікування від цієї хвороби потребує майже сотня учнів iз різних шкіл міста) прокуратурою Богунського району Житомира порушено кримінальну справу за частиною 1 статті 137 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за неналежне виконання обов’язків стосовно охорони життя та здоров’я дітей. Нині справа розслідується прокуратурою області, й у зв’язку з тим, що триває слідство, детальнішої інформації пресі поки не надається, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Газета: