Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

Ринковий соцiалiзм i… картопля

29 серпня, 2003 - 00:00

«Соціалістична Республіка В’єтнам здатна стати для України воротами в Південно-Східну Азію», — заявив учора на брифінгу, присвяченому Дню незалежності В’єтнаму Надзвичайний і Повноважний Посол пан Ву Зионг Хуан. За його словами, минулого року товарообіг між нашими країнами становив майже $230 млн. Головний напрям співробітництва — енергетика. Зокрема, Україна бере участь у будівництві електростанцій та ліній електропередач у В’єтнамі. Загальна сума українських інвестицій у в’єтнамську економіку становить $23 млн. В’єтнамські фірми розпочали в Україні кілька інвестиційних проектів (виробництво вермішелі, пластмасових виробів, пакувальних матеріалів, сфера послуг), сума яких також має становити понад $20 млн.

Особливо активно розвиває співробітництво з В’єтнамом Харківська область. Саме у Харкові найбільше в’єтнамське земляцтво. Переважно це люди, які працювали на українських підприємствах за угодою між В’єтнамом і СРСР від 1981 року та залишилися жити в нашій країні після розпаду Союзу. В’єтнамська діаспора в Україні сьогодні нараховує понад шість тисяч чоловік. Також в українських вузах навчаються майже 550 студентів із В’єтнаму. Здобути освіту в нашій країні для в’єтнамців вважається дуже престижним. За радянських часів в українських вузах навчалися багато нинішніх керівників В’єтнаму, наприклад, голова Національних зборів Нгуєн Ван Ан здобув вищу освіту в Донецьку. За словами пана Посла, сьогодні В’єтнам приділяє особливу увагу проблемі легалізації перебування своїх громадян на території України. Також тривають переговори щодо договору про реадмісію між нашими країнами, сказав пан Ву Зионг Хуан.

Військовий аташе пан Буй Ван Хонг сказав кореспонденту «Дня», що В’єтнам зацікавлений в участі України у модернізації техніки, що є на озброєнні в’єтнамської армії. Ханой також вдячний Києву за підготовку військових кадрів. «Ми ніколи не забудемо допомоги, наданої українським народом у захисті нашої Батьківщини», — зауважив пан Буй Ван Хонг.

Посол В’єтнаму в Україні висловив упевненість в тому, що призначення головою дипмісії нашої країни у Ханої Павла Султанського (який раніше займав посаду глави Управління Європейського Союзу Департаменту євроінтеграції МЗС. — Ред. ) зробить значний внесок у розвиток українсько-в’єтнамських відносин.

В’єтнамські дипломати відверто визнають, що низька конкурентоспроможність в’єтнамських товарів та слабкість національної валюти заважають активному розвитку співробітництва як з Україною, так і з іншими країнами. Даються взнаки і складнощі реформування в’єтнамської економіки. Ударом для країни стала нещодавня епідемія атипової пневмонії. Але при цьому Надзвичайний і Повноважний Посол В’єтнаму в Україні пан Ву Зионг Хуан зазначив, що у його країні «окреслилися основні риси ринкової економіки соціалістичної орієнтації». «Сьогодні у В’єтнамі працюють 90 тисяч приватних підприємств, триває приватизація державних підприємств, — зазначив пан Посол. — Знижується частка сільського господарства в економіці країни, за межею бідності сьогодні живе 13% населення, а не 29%, як кілька років тому». «Члени делегації Харківської області, які нещодавно відвідали В’єтнам, привезли із собою запас продуктів — картоплю, сир. І були дуже здивовані, що ці запаси їм не знадобилися, оскільки життя в нашій країні не таке погане, як вони собі уявляли», — посміхнувся Посол.

Варвара ЖЛУКТЕНКО, фото Миколи ЛАЗАРЕНКА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments