Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

ЩОДЕННИК

24 січня, 2008 - 00:00

24 січня

Чимало людей було зацікавлено проектом «Великі українці». В основному, пошуки відбувалися в минулому. Так ми вже привчилися віншувати тільки тих, хто вже не тут...

Однак, на наше щастя, нашими сучасниками є люди, які своїми прямими діями сприяли народженню країни УКРАЇНА. Мабуть, не в такому вигляді вони собі її уявляли, але це вже інша та невичерпна тема.

Якби в громадському транспорті побачили актора чи телеведучого, розповідям в своєму колі не було б меж. Та ті, про кого зараз йдеться, не часті гості засобів масової інформації, щоб бути впізнаними своїми співвітчизниками.

Стовпи нашої національної культури, які живуть поряд із нами, мають крім безсмертної душі, й тлінне тіло, яке вимагає їжи, житла, догляду та пересування для здійснення не стільки цілей свого особистого існування, а державних. Найчастіше, це скромні немолоді достойники, піклування про яких має бути честю для держави. Мало хто з них буде нагадувати про себе і свої потреби. Втім, взяти від них найкраще, навчитися, подякувати та допомогти таким особистостям — справа національної ваги, щоб підростаюче покоління вчилося повазі до них ще за життя.

Олена БІГУН, Київ
Газета: