Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі.
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист, політичний і громадський діяч

Справа незмінної працівниці газети «День» — російсько-української системи перекладу «Language Master»

11 вересня, 1998 - 00:00

За два славетні роки не менш славетного буття газети «День» на її шпальти могли потрапити неймовірно диверсійні помилки. У результаті журналістського розслідування, здійсненого безпосередньо відділом криміналу, нам вдалося вирахувати злісного резидента і нормопорушника. Ним виявилася (се ля ві — знову «шукайте жінку») перекладацька програма «Language Master».

Залишивши поза увагою свої прямі перекладацькі обов’язки та забувши про професійну гідність, зловмисниця втерлася в довіру керівництву і припустилася (за її твердженнями — випадково) прикрих помилок. До прикладу: питається, кому і навіщо знадобилося «ГЛАВУ ГОСУДАРСТВА» охрещувати «РОЗДІЛОМ ДЕРЖАВИ»? Це, як ми одностайно погодилися, пахне криміналом. І завзято взялися до справи. Виявилося, що постраждали і «світові авторитети»: Демі МУР (Деми КАМЕННАЯ СТЕНА), ПОЛ Маккартни (ПІДЛОГА Маккартні) і АДА Роговцева (ПЕКЛА Роговцева). Не обійшла харцизяка навіть журналістів газети «День»: Оксана ТЕРЕН перетворилася на Оксану ПОПРИЩЕ, ТIНА Цховребашвiлi — на ТВАНЬ Цховребашвили, Клара ГУДЗИК — на Клару ПУГОВИЦУ, а Олександр ПАЛІЙ (серйозне звинувачення!) — в Александра ПОДЖИГАТЕЛЯ. Окрім усього, з її вини не «ИГРАЛИ РОК», а «ГРАЛИ ДОЛЮ». Ми замовчуємо таку інтимну подробицю, як ЗЕМЛЯ РОЖАЮЩАЯ (вона ж РОДЮЧА), а тим більш СТАТЕВА ГАНЧІРКА (ПОЛОВАЯ ТРЯПКА). Вершина підривної роботи редакційної «п’ятої колони» виявилася у метаморфозі марки цигарок «ПЕЛ-МЕЛ» на «СПІВАВ-КРЕЙДА».

Зважаючи на усі докази, даній програмі виноситься дисциплінарне покарання у вигляді ультранормативного робочого дня, а також сувора догана.

N.B!

«Розколювалася» заступник відповідального секретаря Лариса АВРАМЧУК. (Дякуємо за довгу пам’ять!)

№173 11.09.98 «День»

При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Оперативний слідчий Аліна СЕМЕРЯКОВА
Газета: 

Додати коментар

Фото Капча
Введіть символи з картинки

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ