Найбільша і найважливіша частина виховання кожного — це те, що ми даємо собі самі.
Едвард Ґіббон, британський історик, член Парламенту Великої Британії

Стартував фестиваль допрем’єрних показів

11 квітня, 2008 - 00:00
ФІЛЬМ «СКАФАНДР І МЕТЕЛИК», ЩО ЗІБРАВ «УРОЖАЙ НАГОРОД», ВІДКРИВ ФЕСТИВАЛЬНУ КІНОПРОГРАМУ «ФРАНЦУЗЬКОЇ ВЕСНИ В УКРАЇНІ» / ФОТО З САЙТУ KINOPOISK.RU

У рамках «Французької весни в Україні» стартував фестиваль допрем’єрних показів. Фест відкрився фільмом «Скафандр і метелик» Джуліана Шнабеля, що отримав приз на останньому Канському кінофестивалі, а також «Золоті глобуси» за кращу режисуру та як кращий фільм іноземною мовою (загалом ця стрічка отримала близько 30 призів на провідних світових кінофестивалях і чотири номінації на «Оскар»).

«Скафандр і метелик» — біографічна драма. Головний герой — батько двох дітей Жан-Домінік Бобі працює головним редактором журналу ELLE (одним із засновників якого він і був). Одного разу 44-річний Бобі переживає широкий інсульт і виявляється ураженим LIS (Locked-In Syndrome — синдром «замкненого всередині»), тобто людина жива, але самостійно не може навіть дихати (не паралізованою у героя залишається лише ліва повіка). Для спілкування зі світом Бобі встановлюється «первинний код» — одне мигання означає «так», два — «ні». Потім за допомогою асистента, який по черзі показує йому картки з буквами, він береться за написання автобіографічної книги під назвою «Скафандр і метелик» (скафандр символізує тіло автора, що раптово стало місцем ув’язнення свідомості, а метелик — свободу розуму та мигання повіки, схоже на помах крила цієї комахи). Книга побачила світ за три дні до смерті автора в березні 1997 року. Тільки у Франції вона була продана накладом близько 400000 примірників, після чого почалася битва за права на її екранізацію, яку в результаті здійснив режисер Джуліан Шнабель.

Крім киян, з програмою фестивалю познайомляться глядачі Харкова, Львова, Дніпропетровська та Луганська. В афіші форуму заявлені стрічки: романтична комедія «Поцілуй мене, будь ласка» Еммануеля Муре, мюзикл «Всі пісні лише про кохання» Крістофа Оноре та трилер «Вбивця» Седріка Анжера.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: