Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Трагічно загинула аналітик каналу СТБ Мар'яна Чорна

Проти офіційної версії самогубства свідчать факти тиску на канал
26 червня, 1999 - 00:00

У четвер о третій годині дня в квартирі, яку знімала працівниця телеканала СТБ та Фонду «Центр «Суспільство» Мар'яна Чорна, її було виявлено в зашморгу. Світло в помешканні горіло, вочевидь, з вечора. Працівники міліції, викликані власницею житла, опечатали квартиру. На думку працівників столичної міліції, це — самогубство. Зміст передсмертної записки Мар'яни Чорної не розголошується.

Після здобуття Україною незалежності Мар'яна працювала в широко відомій на початку 90-х років львівській газеті «Пост-Поступ». Взимку 1996 року вона перейшла на роботу до СТБ. Минулої осені вона керувала службою новин телекомпанії, потім очолювала аналітичний відділ. Була в числі тих, хто створив телепроект «Сектор тіні», відомий своїми гострими матеріалами про корупцію в українському бізнесі. Останнім часом М. Чорна працювала над мегапроектом «Вибори-99», готувала аналітичні матеріали для програми «Право вибирати».

Микола КНЯЖИЦЬКИЙ, член Нацради з питань телебачення та радіомовлення, розповідає:

— Мар'яна була складною людиною з досить важкою долею й дуже талановитою. Мар'яна була прекрасним аналітиком.

У неї був експансивний характер, гарячий, непримиренний. Були в неї й складності в спілкуванні з людьми. Але, незважаючи на все це, люди, що оточували, дуже її цінували, тому що вона була людиною винятково талановитою.

В останні дні вона не раз говорила колегам, в тому числі й мені, що їй телефонували якісь люди, погрожували, пропонували перейти на роботу в інше місце, обіцяли за це величезну суму, називали прізвища відомих політиків, в чиїй команді її хотіли б бачити. Всі ці впливи, бажання в більшій мірі реалізуватися і неможливість взагалі реалізуватися людині її складу в тій країні, в якій ми живемо, думаю й призвели до такого трагічного зриву.

Маргарита ТРУБАЧОВА, кореспондент програми «Вікна»:

— Останнім часом вона часто говорила, що на неї були якісь «наїзди». У лютому, коли її не було вдома, хтось проник у помешкання, щось шукав. Мар'яна переживала, що тоді побили її собаку — кокер-спанієля, і замкнули його взимку на балконі — вочевидь, щоб не заважав обшукові. Досі невідомо, хто це був. У середу ми сиділи з нею на лавці біля СТБ, і вона мені говорила, що команда одного відомого політика зробила їй пропозицію зайнятися іншою роботою, поза СТБ. Інакше, як вона процитувала їхнi слова, «у них не залишиться іншого виходу, як відкрутити їй голову». Що було далі — не знаю. Мар'яна була віруючою, а для віруючих суїцид — страшний гріх. Для нас всіх в СТБ її смерть стала страшним шоком.

На жаль, не всі, хто знав Мар'яну Чорну, з тих, хто не працює на СТБ, погодилися прокоментувати «Дневі» те, що трапилося. На момент здачі матеріалу лише Лаврентій Малазонія, телепродюсер, якого зараз зв'язують з ім'ям Григорія Суркіса, повідомив «Дневі», що, знаючи Мар'яну, він схильний пов'язати те, що відбулося з особливостями її вдачі й особистого життя, що не зовсім вдалося. «Я знаю, що Мар'яна працювала зараз над передвиборним проектом, але не думаю, що трагедія якось пов'язана з політикою або її професійними обов'язками»,— сказав Малазонія. Проте, гадаємо, що те, що трапилося з Мар'яною Чорною — це в тій або іншій мірі наслідок тиску, який відчуває на собі останнім часом канал СТБ — пригадаймо вбивство (нерозкрите!) Олександра Дейнеки, напад на комерційного директора Дмитра Дахна, спроби вимкнення супутникового мовлення каналу. А в останній час просочилася інформація про загрозу замаху на голову ради директорів СТБ Володимира Сивковича.

Мар'яну Чорну буде поховано у Львові, поруч з її матір'ю, яка померла рік тому.

Тіло журналістки було виявлено у четвер о 15 годині 30 хвилин, повідомив «Дневi» співробітник ЦГЗ столичної міліції Олександр Наумов. Як повідомили «Дневi» у прокуратурі Радянського району Києва, яка займається розслідуванням справи, тепер матеріали знаходяться у прокурора району Миколи Гошовського. За попереднім висновком експертів, інцидент кваліфіковано як самогубство через повішення. Відомо, що Мар'яна залишила посмертну записку та декілька листів. Нині прокуратура з'ясовує причини загибелі журналістки.

«День» висловлює співчуття працівникам каналу СТБ, друзям та близьким Мар'яни Чорної

Анатолій ЛЕМИШ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments