Поезія – це найвеличніша форма, в яку може втілитися людська думка
Альфонс де Ламартін, французький поет, історик і політичний діяч

Україна вже має власний шрифт!

Невдовзі нова гарнітура «Арсенал», що перемогла в конкурсі «Мистецького Арсеналу», стане доступна кожному в Україні та за її межами!
2 грудня, 2011 - 00:00
УКРАЇНА ЗДАВНА МАЄ ХОРОШІ ТРАДИЦІЇ ГРАФІЧНИХ МИСТЕЦТВ ТА КНИГОДРУКУВАННЯ. АЛЕ ЦІКАВІ Й ВАЖЛИВІ ДЛЯ ВСІЄЇ КАЛІГРАФІЧНОЇ КУЛЬТУРИ УКРАЇНСЬКІ ШРИФТОВІ ГАРНІТУРИ НЕ ВІДОМІ ГРОМАДСЬКОСТІ. ЩОБ ЗМІНИТИ ЦЕ, «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ПРОВІВ КОНКУРС «УКРАЇНСЬКИЙ ШРИФТ». НА ФОТО — ДИРЕКТОР БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» ОЛЬГА ВІЄРУ ТА АВТОР ІДЕЇ, ЧЛЕН ПРАВЛІННЯ БФ «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ» МИХАЙЛО ІЛЬКО / ГАРНІТУРА-ПЕРЕМОЖЕЦЬ. АВТОР-ДИЗАЙНЕР — АНДРІЙ ШЕВЧЕНК

Нарешті позитивний інформаційний привід! Кожна нагода добре заявити про себе — дуже цінна. Однією з гідних візитівок України в світі сучасних інформаційних технологій може стати... шрифт. Такі, здавалося б, прості речі як шрифти насправді багато що про нас повідомляють.

У середу, 30 листопада, у «Мистецькому Арсеналі» оголосили результати загальноукраїнського відкритого конкурсу «Український шрифт», який стартував 1 червня цього року. Участь у ньому взяли професійні об’єднання, компанії та окремі дизайнери. Організатори конкурсу наголошують, що він став першим масштабним та добре організованим заходом, який забезпечив умови для розробки сучасного ділового українського шрифту найвищого рівня, що, в свою чергу, відкриє можливості для його розповсюдження та активного використання в Україні й за її межами.

— Україна має добру традицію графічних мистецтв та друкарства, — стверджує член правління «Мистецького Арсеналу», ініціатор проведення конкурсу «Український шрифт» Михайло ІЛЬКО. — Історично в нас існують надзвичайно цікаві та важливі для всієї каліграфічної культури українські шрифтові гарнітури. Однак ці набутки невідомі широкому загалові та мають украй обмежене втілення в реальному житті сьогоднішнього українського суспільства. Це і є основним питанням, яке має вирішити цей конкурс. Ми отримали від конкурсантів чудові гарнітури. Відверто кажучи, спершу навіть розгубилися — просто не очікували таких прекрасних шрифтів. Тож дуже довго радились, кому присудити першу премію.

Ідея провести такий конкурс виникла у Михайла Ілька ще п’ять років тому. Основна мета конкурсу, за словами пана Михайла, — не в самому факті створення нового шрифту, а в наданні новому діловому шрифту «Арсенал» можливість широкого розповсюдження.

Переможцем конкурсу став дизайнер Андрій Шевченко (місто Бердянськ). Саме для розробленого ним шрифту буде створено повноцінну комп’ютерну гарнітуру та згодом викладено на сайті «Український шрифт». Звідти його зможуть безкоштовно скачати всі охочі та встановити на своєму комп’ютері для повсякденного використання.

— Це шанс заявити про себе. А такі можливості в нашій країні трапляються рідко, — каже дизайнер, переможець конкурсу «Український шрифт» Андрій ШЕВЧЕНКО. — Я подавав на конкурс одразу три гарнітури: дві особисті та одну, створену у співавторстві. Знаєте, конкуренція на конкурсі була доволі високою. Основним досягненням конкурсу я вважаю те, що в результаті стало відомо не про один шрифт, а про десятки! На них звернуть увагу, їх побачать, щось когось зацікавить. Це дуже важливо. І, звичайно, сподіваюся, що невдовзі кожен справді матиме змогу безкоштовно скачати цей готовий продукт і щодня користуватися таким якісним інструментом.

ДО РЕЧІ

Цього ж дня «Мистецький Арсенал» представив соціальний інтернет-проект під гаслом «Створимо Мистецький Арсенал разом!». Проект є громадською ініціативою та пропонує фінансово долучитися до розбудови «Мистецького Арсеналу». Основна ідея полягає в участі кожної небайдужої особистості у процесі розвитку мистецької культури в Україні.

Механізм інтернет-проекту дуже простий: у режимі он-лайн на сайті art-arsenalfund.org кожен може зареєструватися та обрати одну з цеглин центральної стіни Арсеналу. Її відзнято з Лаврської дзвіниці. На цій віртуальній стіні впишуть свої імена 32 тисячі учасників проекту з будь-якого куточка земної кулі. Крім того, на стіні можна підписатися іменем компанії, організації, а ще — створювати групи з різних цеглин, що розташовані поряд. Усі учасники проекту матимуть можливість у режимі он-лайн виграти путівки у провідні музеї світу — Лувр, Ермітаж, музей Прадо, Дрезденську картинну галерею та Національний музей у Варшаві. П’ять таких «щасливих» цеглинок вже заховано на віртуальній стіні.

Софія КУЩ
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments