Це сувора діалектика – щоб піти далі, треба знати, звідки йти.
Джеймс Мейс, американський історик, політолог, журналіст, професор Києво-Могилянської академії, дослідник голодомору в Україні

Українці — найкращі!

Названі переможці Другого міжнародного конкурсу вокалістів імені Бориса Гмирі
25 жовтня, 2008 - 00:00
ВІДКРИТТЯМ КОНКУРСУ СТАЛА КИЯНКА ОЛЕНА ТОКАР / Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА

Цього разу українські співаки завоювали найбільше нагород цього престижного творчого змагання. Гран-прі отримала молода й самобутня вокалістка Олена Токар. Їй всього 21 рік, Олена вчиться в Національній музичній академії України (клас З. Бузини).

— У цієї співачки велике творче майбутнє, — сказала «Дню» Ганна Принц, президент Фонду Бориса Гмирі. — Вже сьогодні Олена майстерно володіє своїм голосом, знаходячи для виконання творів цілу палітру різних «кольорів». Як казав Борис Романович Гмиря, треба голосом володіти, немов пензлем художника, і у виконанні камерних творів працювати не тільки широкими мазками, а неначе малювати акварель. За три тури конкурсу Токар причарувала публіку й дуже сподобалася членам журі як співачка і як актриса. Природа щедро наділила Олену талантом, і якщо вона буде багато працювати, то дуже скоро стане зіркою світового масштабу.

На цей раз у конкурсі взяли участь 52 молодих співаки з восьми країн світу: Болгарії, Вірменії, Китаю, Латвії, Німеччини, України, Росії та Сербії. Дуже добре показали себе представники української вокальної школи, які стали лауреатами і дипломантами конкурсу. Серед чоловіків перше місце і золоту медаль завоював Андрій Маслаков (Україна), він вчиться в Німеччині. Другу премію журі розділило між українцем Сергієм Бортником і росіянином Іллею Павловим. Спеціальний приз Фонду Б. Гмирі отримав Максим Сакіров. Цей хлопець із Улан-Уде, навчається в Санкт-Петербурзькій консерваторії, дуже гарно виконав пісню «Взяв би я бандуру» з репертуару Бориса Романовича... Я вважаю, що у порівнянні з першим конкурсом нинішній вийшов набагато кращим. Він пройшов на високому організаційному рівні. Дуже об’єктивно і демократично працювала суддівська команда на чолі з відомим українським басом Валентином Пивоваровим. Ніхто ні з ким не домовлявся, ніяких інтриг і просувань «своїх» не було. Всі члени журі були чесні й доброзичливі до конкурсантів. Молоді вокалісти тепер отримали величезний стимул до подальшої праці, і я їм всім бажаю довгої та плідної творчої дороги у світі мистецтва. Маю надію, що коли в Києві відкриється третій конкурс ім. Гмирі, то в нашій столиці з’явиться пам’ятник видатному співакові.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments