Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Вклади у швейцарських банках стають прозорішими

5 червня, 2007 - 00:00

Віктор ЗАМ'ЯТІН, "День"

З 1 квітня у Швейцарії набув чинності закон по боротьбі з відмиванням "брудних грошей".

 

Із одного боку, впровадження цього закону має на меті поліпшення репутації країни, уславленої якраз жорстким збереженням таємниці банківських вкладів. Із іншого - деякі банкіри вже скаржаться, що таким чином може бути підірвана колишня довіра між банком та клієнтом. І, в усякому випадку, новий швейцарський закон безпосередньо торкається українського життя.

 

Як кореспондентові "День" заявила радник МЗС Швейцарії пані Гуєр, новий закон не скерований проти будь-якої країни. І банки та інші установи, що проводять операції з готівкою, надаватимуть інформацію спеціально створеному бюро, яке перебуває під егідою міністерства юстиції, лише в тому разі, коли в них виникнуть "дуже серйозні сумніви" щодо походження грошей потенційного клієнта.

 

У той же час ні для кого не є секретом, що швейцарські банки та агентства нерухомості дуже приваблюють як "нових", так і "старих" українців. Вважається, хоча ніким цього досі й не доведено, що серед клієнтів цих поважних установ є злочинні авторитети, а також колишні та теперішні урядовці. Тож може бути, що новий швейцарський закон нарешті допоможе українській Феміді з`ясувати, хто та які рахунки відкривав у цій країні - досі ця інформація подавалася лише у вигляді дуже рідких винятків. А нова Верховна Рада можливо, нарешті з`ясує, куди ж поділися ті $20 млрд, які, за твердженнями багатьох, було незаконно вивезено з країни.

 

 

 

Газета: