Не знати історії - означає завжди бути дитиною.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

«Яку Україну ми любимо?»

На це запитання відповіли читачі «Российской газеты», і таким чином продовжили діалог із читачами «Дня»
2 лютого, 2010 - 00:00

Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі добірку читацьких думок, опублікованих в «Российской газете» від 29 січня 2010 року під загальним заголовком «Яку Україну ми любимо?». Для газети уряду Росії, враховуючи непрості відносини між нашими країнами, така постановка питання вже сама по собі — це приклад професійної сумлінності наших російських колег. Адже, яким би важким був діалог, він кращий, ніж накопичуване відчуження, викликане, у тому числі, й нерозумінням одне одного, невмінням говорити однією мовою. А тепер — коротко передісторія появи цього матеріалу в «Российской газете».

Наприкінці грудня 2009 року в Москві відбулася чергова зустріч у рамках постійно діючого круглого столу «Київські діалоги» (між редакторами українських і російських газет). В ході зустрічі Лариса Івшина розповіла, що коли ми дізналися про результати соцопитування, проведеного в Росії, за якими наша країна в рейтингу ворогів і, виявляється, займає третє місце після США та Грузії, то звернулися до читачів «Дня» із запитанням: «Яку Росію ми любимо?» Адже, як пояснила Лариса Івшина: «Якщо відкинути всі політичні або будь-які інші упередження, українці і росіяни — тісно пов’язані між собою нації, їхня історична дорога перетиналася, перетинається і перетинатиметься. Питання в іншому: якою Росія є сьогодні? Якою вона буде завтра? Якою ми хочемо її бачити? Зрештою, яку Росію ми, українці, любимо?» Відповідь на це запитання, яке дали наші читачі, була опублікована в «Дні» від 25 березня 2009 року. Про неї Лариса Івшина й розповіла московським колегам. І головний редактор «Российской газеты» Владислав Фронін вирішив її передрукувати. Що й було зроблено 12 січня 2010 року з передмовою головного редактора «Дня» та запитанням, адресованим вже читачам РГ: «Яку Україну ми любимо?». Результат цього обговорення, як ви вже знаєте, був опублікований в «Российской газете» 29 січня.

І ще. Цей матеріал наші колеги супроводять світлиною семирічної Даші з Одеси. Вона хвора, й їй можуть допомогти московські лікарі. Але на це потрібні гроші, й журналісти звернулися по допомогу до своїх читачів. Це дуже зворушливий жест колег. Адже ми в редакції також щодня одержуємо листи з проханнями про допомогу. Ми розміщуємо їх на шпальтах газети і на нашому сайті — це те, що ми можемо зробити. Тому головні редактори «Дня» та «Российской газеты» вирішили звернутися з листами до амбасадора України в Росії Костянтина Грищенка і амбасадора Росії в Україні Михайла Зурабова по пораду: які міждержавні угоди, квоти можуть допомогти Даші та іншим людям, що потрапили до критичної ситуації. Як налагодити обмін інформацією про можливості лікування в Україні та Росії. Надсилаючи ці листи, Лариса Івшина та Владислав Фронін висловили надію, що з допомогою пана Грищенка і пана Зурабова «ми зможемо зменшити кількість болю в наших двох країнах».


Закінчення на стор. «ТЕМА «Дня»»

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ