Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

«Замість того щоби виконувати академічну місію, ми мусимо обстоювати національну гідність»

Марія Зубрицька — про 350-річчя Львівського національного університету ім. Івана Франка, автономію вищої школи та поняття «освіченість»
11 жовтня, 2011 - 00:00
ФОТО ЄВГЕНА КРАВСА

Урочисті заходи з нагоди ювілею триватимуть два дні, а вітатимуть львівських колег (як і годиться — доповідями) науковці з Києва, Івано-Франківська, Чернівців, Дрогобича, Донецька, Тернополя, Миколаєва, Севастополя, Одеси, Харкова та Рівного. Не оминули увагою поважного ювілею й зарубіжні колеги, які прибули до Львова з Австрії, Польщі, Норвегії, Словаччини, Німеччини, Росії, США, Індії та Канади. Варто наголосити, що урочистості не обмежуються лише 10 та 11 жовтня: святкування розпочалося ще на початку 2011-го, 20 січня. Саме про цю дату, а також про традиції і випускників університету, відносини «влада — суспільство — університет», сучасних студентів — у розмові з проректором вишу-ювіляра Марією Зубрицькою.

— 20 січня 1661 року король Ян ІІ Казимир підписав привілей, який надав школі при Львівській єзуїтській колегії «гідність академії і титул університету» з правом викладання всіх тогочасних дисциплін, присудження учених ступенів бакалавра, ліценціата, магістра та доктора, — розповіла «Дню» Марія Олексіївна. — На університет покладали обов’язки та завдання, властиві всім вищим школам тогочасної Європи. Львівський університет разом з Острозькою академією (1576) і Києво-Могилянською колегією (1632) стали найстарішими осередками вищої школи в Україні, які зробили найвагоміший і суспільно значущий внесок у розвиток освіти, науки, культурного та духовного життя нашого народу.

Продовження на стор. СУСПIЛЬСТВО
Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ