Відродження духу народного в діяльності невеликої верхньої верстви залежить від близькості цієї верстви до маси й любові до неї.
Пантелеймон Куліш, український письменник, фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик

Жаби дістали Шредера

17 серпня, 2001 - 00:00

Під час 11-денного туру містами Східної Німеччини канцлер Герхард Шредер на прес- конференції поскаржився на непомірно високі витрати на будівництво автошляхів. Головним «винуватцем» цього, на його думку, є жаби. Вартість сучасних автошляхів завдяки екологам і «зеленим» включає в себе не тільки витрати на покриття, але й заходи, спрямовані на захист тварин.

Канцлер відзначив, що в бюджеті будівництва швидкісного шосе А 20 вздовж узбережжяБалтійського моря — від німецького Любека до польського Щецина — найважливішою статтею виявилися саме витрати «на екологію». Шосе, що будується довжиною 320 км і вартістю $ 1,2 млрд. вже охрестили найдорожчим за всю історію Німеччини (відкриття автобана заплановано в 2005 р.), пише Guardian. Внаслідок позовів «зелених» судовим рішенням було внесено значні зміни в первинний план будівництва, в основному, для збереження грунту і навколишнього середовища. Після того як Шредеру показали мости, тунелі та місця, де живуть представники тваринного світу, канцлер сказав, що «наступне, про що попросять екологи, стане закон, згідно з яким лелеки не зможуть їсти жаб, коли останні будуть переходити дорогу».

Тетяна ГРИНЬ
Газета: