Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

Після глобальної реставрації

В Єгипті відкрили для туристів стару піраміду
13 березня, 2020 - 11:45
ФОТО REUTERS

В Єгипті минулого тижня знову відкрили для туристів 4700-річну піраміду. Ступінчаста піраміда Джосера стоїть у єгипетському некрополі Саккара і є частиною давньої столиці Мемфіса, об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Піраміда вважається не лише найдавнішою з усіх єгипетських пірамід, а й першою будівлею, зведеною повністю з каменя, повідомляє piligrim.ua.

Побудована 2680 року до нашої ери, піраміда Джосера була зведена під керівництвом архітектора Імхотепа. Простоявши століття, вона була дуже пошкоджена під час землетрусу 1992 року в Єгипті.

Глобальна реконструкція почалася 2006 року, але роботи припинили  2011 і 2012 року через військово-політичну ситуацію в Єгипті. Ремонт продовжився 2013-го й тривав іще 7 років. Вартість другого етапу оцінюється в 6,6 мільйона доларів. За відновленням первинного вигляду піраміди стежили представники ЮНЕСКО.

Газета: 
Рубрика: