Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі.
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист, політичний і громадський діяч

Кому — реорганізацію, кому — імпічмент

6 листопада, 1999 - 00:00

З-поміж версій, що спричинили раптову реорганізацію Черкаської міської прокуратури, найбільш уживаними в обласному центрі наразі є дві. Перша: недостатня «увага» прокурора міста Петра Коваля до мера Черкас Володимира Олійника, проти якого всупереч старанням колишнього губернатора області Анатолія Даниленка так і не було «накопано» достатньо компромату, що в кінцевому результаті дозволило мерові балотуватися на посаду президента і зіграти свою роль у «канівській четвірці», яка доволі відчутно полоскотала нерви нині чинному главі держави. Причина друга: взяття під варту головного редактора черкаської газети «Факти», котра під час передвиборних перегонів настирливо «кусала» того ж таки Володимира Олійника, номер за номером друкуючи матеріали, в яких методично ображала його честь та гідність. Водночас мусується ще декілька версій.

Та хоч би як там було, а Генеральний прокурор України Михайло Потебенько вже підписав рішення про ліквідацію прокуратури міста Черкас та реорганізацію її у дві районні (відповідно до кількості районів міста) — Соснівську та Придніпровську. Здається, для обласного центру з населенням більше як 300 тис. осiб логічним є рішення, за яким кожен район отримує свою «власну» прокуратуру. Однак на тлі зазначених подій, а також зважаючи на суму витрат, яка у зв'язку з реорганізацією буде направлена на заміну канцелярської атрибутики та оплату фактично подвоєних штатів, така «розкіш» за нинішніх економічних умов видається сумнівною.

Мотивуючи своє рішення, влада апелює до цифр: мовляв, на сьогодні в Черкасах порівняно з відповідним періодом минулого року злочинність зросла на 12%. Так-то воно так (до речі, цей показник не найгірший в Україні). Однак серед цифр, що характеризують діяльність Петра Коваля, можна назвати й таку. Молодий і принциповий прокурор чотири останніх роки, протягом яких він займає цю відповідальну посаду, вів непримиренну боротьбу з хабарництвом та розкраданням. Кількість справ, порушених за цими статтями, зросла майже в десять (!) разів. Чиновники боялися Петра Коваля як вогню: тільки за січень — жовтень цього року до суду було передано понад 20 справ, пов'язаних із корупцією серед державних службовців. Зменшилося в Черкасах і тяжких злочинів, зокрема, вбивств (цього року їх скоєно на 30% менше, ніж торік).

Проте очевидно, що ці цифри Генпрокуратуру мало хвилюють. Наказ віддано — його слід виконувати. Цілком можливо, що найближчим часом у Черкасах розпочнуть працювати дві районні прокуратури. Однак чи буде користь від цього для простих громадян, покаже час.

КОЛИ ВЕРСТАВСЯ НОМЕР

Тиск на тих, хто не йшов на повідку в існуючого режиму, в Черкасах триває. Як стало відомо, серед депутатів Черкаської міськради «проводиться робота» з метою відставки мера Черкас Володимира Олійника. За попередніми даними, позачергову сесію, на якій буде порушено питання про імпічмент міського голови, заплановано на 18 листопада.

Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ, «День»
Газета: 

Додати коментар

Фото Капча
Введіть символи з картинки

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ