Історію творять мученики, а не мучителі.
Євген Грицяк, лідер Норильського повстання у таборах ГУЛАГу 1953 року

Корупційний скандал у Хмельницькому набирає обертів

17 квітня, 2003 - 00:00

Нетяга ж, за словами прокурора, попрямував до УБОЗу, де написав у заяві, що Ступарик «упродовж тривалого часу вимагав і одержував від нього хабарі — на загальну суму близько 46 тисяч доларів США за протекцію у здійсненні виробничої діяльності, захист акціонерів товариства в адміністративних і контролюючих органах». 9 квітня Ступарик, Гудманян і Лазебний були затримані в офісі тієї є фірми після одержання 22 тисяч гривень і 1200 доларів США. В ході огляду приміщень офісу і облаштованого там кабінету Ступарика вилучено кайдани, кастет, гумовий кийок, жіночу валізу із срібними та золотими прикрасами у кількості майже сто штук у 23 шкатулках і срібному портсигарі, — заявив Іван Сибіга.

Громадськість не лишилася байдужою до звістки про арешт відомої у краї персони. Всі згадали, що пан Ступарик, коли був заступником губернатора, періодично опинявся у центрі скандалів, що виникали довкола окремих питань про перерозподіл власності.

«Ведеться перевірка щодо причетності Ступарика до вчинення інших злочинів з використанням наданої йому влади», — відповів прокурор Іван Сибіга на запитання кореспондента «Дня» про те, чи слідство обмежиться лише проблемою стосунків екс-заступника губернатора з головою правління ВАТ «Меджибізький консервний завод».

Адвокат Ступарика Клара Маргуля заявила для «Дня»: «На думку захисту, наш клієнт не займався вимаганням грошей. Він лише намагався повернути борги». За її словами, свого часу Ступарик знайшов кредиторів для консервного заводу у тихому Меджибожі. Поки був при владі, було все нормально. Коли ж пішов у відставку, то і кредитори, як кажуть, узяли за горло, і позичальник почав потроху вислизати з-під впливу. А титул лідера облосередку «Трудової України», що ще залишився, вже ні на кого не справляв нiякого враження. Хоча відомо, що цією високою довірою Олександр Леонідович зобов’язаний одному з київських лідерів «ТУ», в якого тут, у провінції, свої бізнесові інтереси.

Місцеві ж спостерігачі після короткого «відпочинку» знову згадали про недавній висновок комісії з Адміністрації Президента: обласна влада та її глава В. Лундишев втратили контроль над економічними і соціальними процесами, зайшли у кадровий та управлінський тупик. Тоді, здавалося, обласна влада відбулася «ритуальною» відставкою Ступарика і поясненнями щодо тенденційний підхід комісії до перевірки.

Меджибіж відомий своєю старою фортецею, де били копитами коні Богдана Хмельницького, а також могилою «батька» хасидизму, куди раз на рік з’їжджаються хасиди з багатьох країн. Одначе мало хто знає, що у селі закручують у банки якісь овочі. «Вперше почув, що у Меджибожі є консервний завод», — зізнався прокурор області Іван Сибіга. «На 1.01.03 р. ВАТ «Меджибізький консервний завод» заборгувало 159 тисяч гривень податків», — заявив «Дню» голова обласної ДПА Володимир Король.

Отже, розмови про відставку губернатора В. Лундишева знову активізувалися. Спостерігачі висловлюють різні версії щодо претендентів на найвище у краї крісло. Називають заступників губернатора Івана Гладуняка, який донедавна був міським головою Нетішина, Антона Бугерка, парламентаріїв Віталія Олуйка, В’ячеслава Дубицького.

Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: