Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі.
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист, політичний і громадський діяч

«Неактуальна загроза»: регіональний зріз

22 вересня, 2004 - 00:00
ЗА ДАНИМИ СОЦІОЛОГІВ, ЗАГРОЗУ СТАБІЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ ВВАЖАЮТЬ НЕАКТУАЛЬНОЮ 72% ГРОМАДЯН — ПРИХИЛЬНИКІВ ЯК ВЛАДИ, ТАК І ОПОЗИЦІЇ / ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Більшість українських громадян вважають малоймовірним виникнення в найближчому майбутньому гострих соціальних конфліктів, пов’язаних із застосуванням сили. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова з 9 до 14 вересня. В опитуванні, повідомляє Інтерфакс-Україна, брало участь 2012 респондентів у віці від 18 років зі 122 населених пунктів за вибіркою, яка репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками.

Відповідаючи на запитання: «Як ви вважаєте, чи актуальна для України найближчим часом загроза повстань, революцій, заколотів?», — лише 12% дали ствердну відповідь, 72% — негативну, 16% важко було відповісти. Як повідомив заступник директора соціологічної служби Центру ім. О. Разумкова Михайло Міщенко, загрозу повстань, революцій, заколотів вважають неактуальною прихильники, як опозиції, так і влади. Серед тих, хто має намір на виборах голосувати за прем’єра Віктора Януковича, цю загрозу вважають неактуальною 75%, серед представників виборців лідера Соцпартії Олександра Мороза — 73%, лідера «Нашої України» Віктора Ющенка — 68%, лідера Компартії Петра Симоненка — 67%. Помітні деякі відмінності в думках мешканців різних регіонів — неактуальною загрозу повстань, революцій, заколотів вважають 67% опитаних мешканців Західного і Південного регіонів, 72% — Центрального, 79% — Східного.

КОМЕНТАР

Валерій ХМЕЛЬКО, доктор філософських наук, президент Київського міжнародного інституту соціології:

— Результати цього опитування свідчать про збереження та консерватизм свідомості соціуму, оскільки й раніше (хоч питання ставилося тоді інакше: наскільки ви готові взяти участь у тих чи інших формах протесту) 6 — 8% респондентів говорили про те, що вони готові вдатися до таких радикальних форм, як участь у силовій боротьбі проти порушень своїх прав. Тому результати цього соціологічного опитування не є несподіваними. Єдине, що в ньому мені здається змістовно-показовим, так це відмінність у поглядах мешканців Сходу і Заходу України. Бо, при такій вибірці, ця відмінність статистично значуща, і я гадаю, що її пов’язано з тим, що в Східній Україні менше чекають на фальсифікації тих переваг, які вони готові висловити на виборах. Своєю чергою, на Західній Україні більше число людей, які цього побоюються і тривожаться, що таке може трапитися. Відповідно, вони інакше оцінюють готовність до таких форм дії, як повстання.

Підготував Володимир ДЕНИСЕНКО, «День»
Газета: 

Додати коментар

Фото Капча
Введіть символи з картинки

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ