Не нарікайте, що народ бідний, але робіть, щоби був культурний і тоді буде і матеріально щасливіший!
Августин Волошин, український політичний, культурний і релігійний діяч Закарпаття

ПОЛIТIНФОРМАЦIЯ

17 січня, 2008 - 00:00

ПАРЕ зніме з України моніторинг?

Терміни зняття моніторингу з України з боку Парламентської асамблеї Ради Європи залежатимуть виключно від виконання всіх зобов’язань, взятих Україною перед Радою Європи. Про це вчора на прес-конференції заявила співдоповідач Моніторингового комітету ПАРЕ щодо України Ханне Северінсен, відповідаючи на запитання про можливі терміни припинення моніторингу, повідомляє «Главред».

Вона зазначила, що виконання зобов’язань значною мірою залежить від Верховної Ради України. Зокрема, вона нагадала, що Україна повинна змінити судову систему, прийняти Кримінальний кодекс, більш чітко визначити повноваження Генеральної прокуратури і створити суспільне телерадіомовлення. «Важко точно назвати терміни, але це може бути в жовтні або на початку січня наступного року», — зазначила Северінсен.

Зі свого боку співдоповідач Моніторингового комітету ПАРЕ Рената Вольвенд також повідомила, що Рада Європи чекає виконання всіх без виключення зобов’язань. Вона додала, що наступний візит представники Моніторингового комітету планують здійснити влітку або восени цього року. «І ми тоді бачитимемо, як просувається Україна в розв’язанні питання виконання зобов’язань», — заявила вона.

Юлія Тимошенко збирається просити Президента включити Бориса Патона до складу РНБО

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко збирається просити Президента про включення до складу Ради Національної Безпеки та Оборони президента Національної академії наук України Бориса Патона. «Я звернуся з листом до Президента щодо включення до РНБО Бориса Патона», — сказала вона, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів у середу в Києві. Ю. Тимошенко підкреслила важливість експертної оцінки вченими ухвал, які приймаються органами української влади, передає Інтерфакс.

Віктор Балога назвав кандидатів на заміну Медведька

Керівник Секретаріату Президента України Віктор Балога вважає, що Верховна Рада зволікає з висловленням недовіри Генеральному прокуророві України Олександру Медведьку, передає прес-служба Президента України. Подальша робота Олександра Медведька на посаді генерального прокурора на сьогодні залежить від ухвали Верховної Ради, сказав Віктор Балога, коментуючи численні заяви політиків і останні публікації в засобах масової інформації щодо можливої зміни керівництва Генпрокуратури. Віктор Балога зазначив, що в парламенті вже понад тиждень тому було зареєстроване подання про висловлення недовіри Олександрові Медведьку, яке підписали 180 народних депутатів із демократичної коаліції. «Судячи з усього, ніяких практичних кроків з перетворення цього документа на ухвалу Верховної Ради більшість ще не зробила. Така неспішність може означати, що для коаліції це питання не стоїть на порядку денному», — вважає керівник Секретаріату Президента. За словами Віктора Балоги, в президентській команді є достатня кількість професійних юристів і управлінців, які потенційно можуть посісти керівне крісло у відомстві на столичній вулиці Різницькій. «Звичайно, на всю країну не лише Олександр Медведько може бути генпрокурором. Політикуму, журналістам, широкій громадськості добре відомі професійні та ділові якості Миколи Онищука, Ігоря Пукшина, Марини Ставнійчук, Миколи Катеринчука, Олега Литвака, Миколи Полуденного. Це далеко не повний перелік людей, які цілком спроможні ефективно керувати Генеральною прокуратурою. Отже, кадрового голоду тут немає. Є дефіцит бажання парламенту без зволікань прийняти ухвалу щодо нинішнього генпрокурора», — підкреслив Віктор Балога.

Арсеній Яценюк: «Конституція — це священна корова»

Національна конституційна рада, ініційована Президентом України, може стати майданчиком для консенсусу щодо вироблення змін до Конституції для всіх учасників політичного процесу. Таку думку висловив голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк під час Міжнародної конференції на тему «Європейські демократичні досягнення й розвиток виборчого законодавства України», передає Інтерфакс.

«Гадаю, що Конституція не може й не повинна бути тим законом, який змінюється під ту або іншу політичну силу, або під ту або іншу ситуацію. І той процес, який недащовно ініційований Президентом, а саме — створення Національної конституційної ради, на мою думку, є вірним кроком до поетапного, надзвичайно зваженого підходу щодо змін до Конституції», — зазначив він.

За словами спікера, Конституція не може бути «Конституцією для опозиції» або «Конституцією для коаліції». «Конституція може бути тільки єдина, національна», — додав він.

А. Яценюк також підкреслив, що зміни до Конституції не можуть пройти «за місяць, два або півроку». За його словами, процес внесення змін у Конституцію — це тривалий процес.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ