Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Удовенко зніме свою кандидатуру на користь Кучми?

4 вересня, 1999 - 00:00

Учора Євген Кушнарьов заявив, що Геннадій Удовенко після першого туру голосування, очевидно, зніме свою кандидатуру на користь Леоніда Кучми.

На зустрічі з журналістами Євген Кушнарьов, який очолив блок політичних партій «Наш вибір — Леонід Кучма», оголосив про приєднання до виборчого блоку «багатьох громадських організацій». За законами жанру, спочатку оголосили цифру — 100, але виявилося, що це кількість організацій, якi запрошено, потім — 80, але це лише ті, що «підтвердили свою підтримку», нарешті — 20, які зголосилися взяти участь у політичній боротьбі Леоніда Даниловича. Ситуація нагадувала історію з текстами передвиборних обіцянок Леоніда Кучми, що були роздані минулого вівторка на зборах асамблеї блоку політичних партій «Наш вибір — Леонід Кучма». Подані як ініціатива виборців, папірці насправді були роздані партіям для збору підписів тих же виборців.

Для більшої впевненості в політичній потужності свого кандидата журналістам продемонстрували й нібито розкол у рядах опозиції. Запрошений на прес-конференцію колишній політв'язень Іван Гель, член товариства політв'язнів та репресованих, розповідав про підтримку Леоніда Кучми частиною КУНу, братством ОУН-УПА, товариством політв'язнів Галичини.

«Канівську заяву» вустами вже Івана Геля було вкотре піддано публічному осуду, цього разу авторів заяви звинуватили в «антидержавній змові».

Щоправда, виявилося, що найбільше націоналіста — прибічника Л.Кучми — хвилює те, що за правління прем'єра Марчука компенсація політв'язням була зменшена вдвічі: з 15 до 7,5 грн. Але про несплачені пенсії звичайним пенсіонерам за часи правління Кучми промовець не згадав. На запитання «Дня», чи пообіцяв їм Кучма, крім стабільності, ще й конкретну надбавку, Іван Гель відповів, що галичанські націоналісти обрали «стабільність». Хочеться нагадати, що застій — один з її різновидів. Бо в устах колишнього політв'язня, що звинуватив Марчука навіть у намірі провести адміністративну реформу, стабільність означає таке: «Нам потрібен ще рік-два стабільності з Президентом Кучмою, хай навіть поганого життя». Коментарі, як кажуть, зайві. Принаймні з прес-конференції керівника блоку політичних партій «Наш вибір — Леонід Кучма», присвяченої, як з'ясувалося, Євгену Марчуку, напрошується запитання: «Чи не тому поливали брудом Марчука, що його опонент відчув: лише завдяки силі та чиновництву на Банкову не в'їдеш?»

Оксана ПАНЧЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ