Історію творять мученики, а не мучителі.
Євген Грицяк, лідер Норильського повстання у таборах ГУЛАГу 1953 року

«Успіх» на 306 гривень

На Сумщині розпочато процес подолання бідності
17 квітня, 2003 - 00:00

Загалом, говорив перший заступник губернатора Микола Соколов, торік реальні доходи населення області зросли на 14,5%, реальна зарплата — на 18,5, а пенсії — на 11,3%, що свідчить про поступове наближення основних соціальних гарантій до прожиткового мінімуму. Немає заборгованості по гарантованих державою соціальних виплатах.

Однак, що стосується, приміром, пенсій, то Сумщина, можливо, як ніхто інший, гостро відчуває потребу активного впровадження пенсійної реформи. Адже специфіка регіону в тому, що він займає друге місце в Україні за кількістю проживаючих тут ветеранів Великої Вітчизняної війни, близько 30% усього населення становлять пенсіонери. І якщо взяти до уваги мізерність надходжень до Пенсійного фонду від підприємств агропромислової галузі, існуючу недоїмку та інші фактори, що спричинюють ротаційність пенсійного бюджету області, необхідність змін стає цілком зрозумілою.

Сумська область однією з перших розробила регіональну програму реалізації Стратегії подолання бідності, зазначив Михайло Папієв. Проте, попри безумовні позитивні зрушення, рівень бідності все-таки залишається в регіоні занадто високим. Слід об’єктивно підходити і до деяких на перший погляд цілком «благополучних» показників. Якщо, скажімо, розмір середньої заробітної плати в області по відношенню до прожиткового мінімуму має непоганий вигляд (на початку року вона становила 306 гривень), то не можна забувати і про те, що порівняно з середньоукраїнським її показник є все-таки нижчим.

Михайло Папієв узяв участь в урочистому відкритті сучасно обладнаного центру зайнятості в місті Охтирка.

Алла АКІМЕНКО, Суми
Газета: 
Рубрика: