Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

«Битва за Україну»

Олена ГАЛКІНА — про свій проект, справжнє народовладдя та протистояння з РФ
23 липня, 2019 - 19:13
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Зустріч учасників ЛШЖ-2019 із політичним консультантом, експертом, доктором історичних наук Оленою Галкіною відзначилася живою дискусією, під час якої було роз’яснено багато складних питань про сучасний стан української та світової політики.

Спочатку учасники Літньої школи мали змогу подивитися невелику презентацію щодо історико-аналітичного проєкту «Битва за Україну», який Олена Галкіна втілює в Дніпрі.

«Захоплена держава — держава, в якій частина суспільства порушує домовленість громадян між собою і захоплює державу, використовуючи її ресурси у власних інтересах», — таким чином експертка схарактеризувала систему правління в сучасних пострадянських та східних країнах. «Українці зараз на шляху до справжнього народовладдя», — переконана пані Олена.

ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

На питання про наслідки парламентських виборів політолог відповіла так: «Суспільство сказало своє категоричне «ні» і старим елітам, і старим методам». Водночас вона висловила сумніви щодо того, що «нові обличчя» справді нові».

Пані Олена, як учасниця російського опозиційного руху, окреслила також перспективи розвитку демократії та свободи слова на своїй Батьківщині.

Чого очікувати від нового парламенту, який ризик проведення дострокових місцевих виборів та як складуться російсько-українські відносини, — думки Олени Галкіної про це читайте в наступних публікаціях «Дня».

ВРАЖЕННЯ

Олександр ШАРIПОВ, Запорізький національний університет:

— Олена Галкіна — неймовірно цікавий співрозмовник. Зустріч видалася дуже фаховою та насиченою. Мені цікаво було розбиратися, що відбувається в політичній системі України та Росії. Я отримав професійну оцінку нинішніх парламентських виборів. Дуже приємно, що росіянка має проукраїнську позицію і розуміє справжню ситуацію. Хотілося б, щоб всі росіяни були такими свідомими. Сподіваюся, що Олена Галкіна допоможе багатьом зрозуміти правду.

Ольга ВАЛЬКЕВИЧ, Національний університет «Києво-Могилянська академія»:

— Легкість і відкритість розмови з Оленою Галкіною важко не відзначити, навіть враховуючи складність проблем, що порушувалися. Презентація проєкту «Битва за Україну» переконала мене в його актуальності та важливості саме сьогодні.

Василь СЕМЕНЧЕНКО, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя:

— Олена Галкіна розповіла нам такі речі, про які потрібно говорити. Вона змогла передати це не лише цікаво, а ще й лаконічно. «Для того, щоб здійснити структурні реформи, які перевернуть владу з ніг на голову, потрібна більшість у парламенті», — зазначила пані Олена. І це дуже важливе рішення, яке потрібно, щоб нарешті завершити боротьбу за Україну, відвоювати справедливість, вважає наша гостя.

Марія НАУМЕНКО, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя:

— Зустріч з Оленою Галкіною була дуже змістовною та інформативною. Тема боротьби за справедливість, за свою гідність є близькою для кожного українця. Ці проблеми потрібно порушувати. Пані Олена показала нам реальний погляд на битву за Україну. Я була вражена її щирістю та небайдужістю до нашої країни.

Аліса ПОЛІЩУК, Літня школа журналістики «Дня»-2019
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ