Минуле не зникає. Героїчно пролита кров не зникає. Вона трансформується в нову форму духовної енергії, породжує людину, яка має його виспівати. Минуле воскресає і розцвітає в генієві.
Євген Сверстюк, український письменник, доктор філософії, президент Українського пен-клубу

Джонсон закликає боротися з расизмом мирно

10 червня, 2020 - 10:18
ФОТО РЕЙТЕР

Прем’єрміністр Великої Британії Борис Джонсон закликав країну працювати мирно й законно для перемоги над дискримінацією та расизмом повідомляє BBC. При цьому він наголосив, що уряд не може ігнорувати злість та безперечне почуття несправедливості. Але «водночас британський прем’єр підкреслив, що протести ризикують бути дискредитовані агресивною меншістю, яка нападає на поліцію та майно», — йдеться в повідомленні.

За словами Джонсона, Велика Британія за останні десятиліття зробила потужні кроки у боротьбі з расизмом, але «потрібно зробити ще більше».

Як відомо, у ці вихідні безліч людей у США та інших країнах знову вийшли на акції проти расизму і насильства з боку поліції, спричинені загибеллю 46-річного Джорджа Флойда в американському Міннеаполісі.

У Лондоні та Брюсселі, зокрема, ці акції супроводжувалися безладами, нищенням майна та нападами на поліцію. У Лондоні було здійснено спробу осквернити меморіал британським солдатам, загиблим у Першу світову війну, а на пам’ятнику Черчиллю було написано, що він «був расистом».

Хвиля протестів прокотилася в США через смерть 25 травня 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. В інтернет потрапили відеокадри, на яких видно, як під час затримання офіцер поліції притискає коліном до землі шию підозрюваного, а той намагається сказати, що не може дихати. Невдовзі Флойд помер у лікарні.

Газета: 
Рубрика: